تامین 24
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ Saturday, April 29, 2017 السبت ٢ شعبان ١٤٣٨
بانک رفاه
میدری
رفاه ایرانیان هدفمند می‌شود
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: اطلاعات، پیش‌نیاز تحقق نظام چندلایه بیمه‌های اجت...
لاریجانی
روی پنهان وعده‌های پولی
رئیس مجلس شورای اسلامی، در سخنانی با انتقاد از وعده برخی نامزد‌های انتخاباتی برای توزیع پول در میان مردم گفت: «اگر شخصی ...
ربیعی
کارآمدی تامین اجتماعی را افزایش دهیم
دکتر علی ربیعی با تاکید بر ضرورت بازتعریف تفکر تامین اجتماعی در کشور، گفت: نیازمند تامین اجتماعی هستیم که به عنوان بنیاد...
پوپولیست
آدرس سیاستمداران پوپولیست
مرکز پژوهش‌ها در گزارشی تحلیلی به معرفی چارچوبی برای شناسایی ابعاد مختلف پدیده پوپولیسم پرداخته است. این گزارش در بخش نخ...
حمید تاتاری
چرا درآمد، شاخص معتبری برای تبیین فقر نیست؟
فقر قابلیتی؛ وقتی پول با رفاه مترادف نیست
اقتصاددانان اولیه همچون آدام اسمیت مسئله فقر درآمدی را مهم‌ترین مسئله‌ای می‌دانستند که با بهبود آن رفاه در جامعه افزایش خواهد یافت.
میدری
رفاه ایرانیان هدفمند می‌شود
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: اطلاعات، پیش‌نیاز تحقق نظام چندلایه بیمه‌های اجتماعی است.
عزیز آذرخرداد
یادداشتي از عزیز آذرخرداد
عدالت، مهم‌ترین کارکرد بیمه‌های اجتماعی
بیمه‌های اجتماعی مبتنی بر مشارکت خود مردم می‌کوشند با کمترین اتکا به منابع دولتی، با حفظ عزت و کرامت انسان‌ها و دوری از هرگونه شائبه تحقیر و تخفیف شأن آنان، خدمات و حمایت‌های متنوعی را در بخش‌های درمانی، مستمری‌ها، مقرری‌ها و کمک‌های کوتاه‌مدت مقطعی ارائه دهند.
فقر و آموزش
یادداشت
آموزش‌، مقدم بر توانمندسازی و اعطای یارانه
بسیاری از کشورها اعطای یارانه‌ها را مقید به یکسری از آموزش‌ها می‌کنند و از آن سو نیز یارانه‌بگیران واقف هستند که این کمک‌ها محدود است.
لاریجانی
لاریجانی تحلیل کرد
روی پنهان وعده‌های پولی
رئیس مجلس شورای اسلامی، در سخنانی با انتقاد از وعده برخی نامزد‌های انتخاباتی برای توزیع پول در میان مردم گفت: «اگر شخصی بگوید که منابع انرژی کشور تبدیل به کارخانه شود، آن زمان می‌توان گفت که یک سیاستمدار صادق این حرف‌ها را بیان کرده ‌است. اما اگر کسی گفت که فلان مقدار پول خرج می‌کنم، برای فریبکاری چنین موضوعاتی را مطرح کرده‌ است.»
جلالي
انتقاد از به «مزایده» گذاشتن انتخابات با ابزار یارانه ها
به گفته رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نباید به شعور مردم توهین کرد، این که یارانه‌ها را وسیله قرار دهیم و به نوعی انتخابات را به مزایده بگذاریم، کار غلطی است.
ربیعی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
کارآمدی تامین اجتماعی را افزایش دهیم
دکتر علی ربیعی با تاکید بر ضرورت بازتعریف تفکر تامین اجتماعی در کشور، گفت: نیازمند تامین اجتماعی هستیم که به عنوان بنیادی ترین نهاد اجتماعی گونه های مختلف ریسک را پوشش دهد. باید چنین ساختار تامین اجتماعی را طراحی کنیم.
رفاه اجتماعي در ايران معاصر
معرفی کتاب رفاه اجتماعی در ایران معاصر
بازشناسی برنامه ریزی دولتی برای رفاه
سياست اجتماعي موضوعي است كه به طرز فراگيري زندگي كنشگران اجتماعي را تحت تاثير قرار داده است و آنها همواره در معرض سياست هاي اجتماعي گوناگون قرار دارند.
یارانه نقدی
یک وعده، ۴نگاه
وعده های یارانه‌ای در انتخابات
انتخاباتی دیگر در راه است و دور جدیدی از وعده‌های انتخاباتی آغاز شده است. یارانه نقدی باز هم نقش اول این وعده‌ها را بازی می‌کند. برخی داوطلبان نیز در رقابتی حراج‌گونه هر روز از پرداخت رقم‌های بزرگ‌تری برای یارانه در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده خبر می‌دهند.
پوپولیست
مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کرد
آدرس سیاستمداران پوپولیست
مرکز پژوهش‌ها در گزارشی تحلیلی به معرفی چارچوبی برای شناسایی ابعاد مختلف پدیده پوپولیسم پرداخته است. این گزارش در بخش نخست زمینه ظهور سیاست‌گذاران پوپولیست را تشریح کرده است. بر این مبنا پوپولیسم عموما در بستری از نارضایتی ناشی از نابرابری درآمدی و فساد، زمینه بروز پیدا می‌کند.
بیشتر
مشاور بیمه ای كارگر اخراج از کار چه قواعد و مقرراتی دارد؟
موضوع امنیت شغلی یکی از مباحث مهم در حوزه کار و اشتغال به شمار می‌رود.
آرشیو
معرفی انتشارات
آتیه 72
تلگرام تامین 24
قلمرو 16
تلگرام آتیه نو
تلگرام قلمرو