فروش سهام عدالت برای همگان آزاد شد
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند ۳۰ درصد ارزش سهام خود را از طریق کارگزاری‌های بورسی به فروش برسانند.
فتح‌الله بیات:
امیدواریم جلسات افزایش دستمزد در نیمه دوم سال به تاخیر نیفتد
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری کشور با بیان اینکه حقوق کارگران از حداقل هم حداقل‌تر است، گفت: امیدواریم به وعده بازنگری در حداقل دستمزد در نیمه دوم سال عمل شود.
تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی؛ موضوع روز جهانی تعاون
اتاق تعاون ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز جهانی تعاون سال ۲۰۲۰، امروز مورخ ۴ جولای برابر با ۱۴ تیرماه با شعار «تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی» در جهان جشن گرفته می‌شود.
نرخ سبد معیشت به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است
در این شرایط که نرخ سبد معیشت کارگران به ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است (البته سبد کاملاً حداقلی و رسمی و بدون تردید نرخ سبد واقعی بسیار بالاتر از این رقم‌هاست) دستمزد کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی حتی نصف هزینه‌های زندگی را پوشش نمی‌دهد.
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد؛
ناتوانی آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان ناتوان بوده است.
عنابستانی:
اصلاح لایحه «مدیریت خدمات کشوری» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود
یک نماینده مجلس تاکید کرد: ما باید یک بار برای همیشه قانون مدیریت خدمات کشوری را تعیین تکلیف کنیم تا مشکلات در نظام پرداختی مرتفع شود.
ثبت‌نام از شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه متاثر از کرونا
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از صبح روز پنجشنبه(۱۲ تیر) پیامک دعوت از متقاضیان مشمول تسهیلات کرونا را ارسال می‌کند.
کار کردن برای خرجی دادن به ۳.۳ نفر
اگر اشتغال ناقص را حساب نکنیم، بیکاری بالای ۲۵ درصد می‌شود
در کشور ما یک نفر کار می‌کند تا خرج ۳.۳ نفر را بدهد. اینطور نیست که آن یک نفر شغل کامل داشته باشد، بلکه شاغلان ناقص هم جزو شاغلان حساب شده‌اند؛ اگر شاغلان ناقص را از دایره بررسی خارج کنیم، بیکاری به بالای ۲۵ درصد و نسبت تکفل به بیش از ۴ نفر برای هر فرد شاغل می‌رسد.
سازمان تأمین اجتماعی همواره در کنار کارآفرینان و کارگران است
هم‌زمان با روز صنعت‌ومعدن مدیر کل تأمین اجتماعی خوزستان به همراه روسای شعب تأمین اجتماعی یک و دو شوشتر از معدن شن و ماسه آزادگان این شهرستان بازدید کرد.
تقدیر تامین‌اجتماعی از مدیر عامل شرکت سیمان کردستان
مدیرعامل شرکت سیمان کردستان به منظور داشتن فعالیت مستمر و اهتمام در مسیر رونق تولید، اشتغال‌زایی و رفع مسائل و مشکلات کارگران از سوی مدیرکل تامین‌اجتماعی استان تقدیر شد.
افزایش ۳.۶ میلیارد مترمکعبی صادرات گاز ایران
معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد که صادرات گاز ایران در سال ۹۸ با ثبت جهشی ۲۶ درصدی، حدود ۳.۶ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.
جزییات حذف مالیات شرکت‌هایی که می‌خواهند بورسی شوند
نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات حذف مالیات شرکت‌هایی که می‌خواهند بورسی شوند را تشریح کرد.
در سال جهش تولید ؛
افزایش ۸۴ درصدی تولید و رشد ۵۵ درصدی فروش در داروسازی ابوریحان
شرکت داروسازی ابوریحان در راستای تداوم عملیاتی کردن شعار جهش تولید، موفق به کسب رکورد بی سابقه تولید ۴۶۰ میلیون واحد دارو در بهار امسال شد.
رشد حدود ۱.۵ برابری سود خالص گروه صنعتی بارز؛
افزایش ۳۰ درصدی نرخ لاستیک، هزینه‌های تولید را پوشش نخواهد داد
مشرفی گفت:در صورت حمایت از تولید کنندگان است که جهش تولید اتفاق افتاده و عرضه افزایش پیدا می‌کند و به تبع آن قیمت‌ها پایین خواهد آمد.
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی:
کمک ویژه مالیاتی برای ورود شرکت‌‌ها به بورس
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی از کمک ویژه مالیاتی به شرکت‌های که امسال وارد بورس می‌شوند در کشور خبر داد.
معاون امور معادن و صنایع وزارت صمت:
۱۳ سال آینده ذخایر سنگ آهن کشور به پایان می‌رسد
معاون امور معادن و صنایع وزارت صمت با بیان این که هدف گذاری وزارت صمت برای سال ۱۴۰۴ ایجاد ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن شمش فولاد است گفت: اگر این محقق شود ذخیره کنونی سنگ آهن ۱۲ تا ۱۳ سال این صنعت را تأمین می کند.
کلنگ زنی احداث پروژه فرآوری دولومیت نهاوند در استان همدان
با حضورمدیرعامل شرکت شستا، مدیرعامل شرکت صدرتامین و استاندارهمدان، مراسم کلنگ زنی شروع عملیات احداث پروژه فرآوری دولومیت نهاوند برگزار شد.
یادداشتی از روشنک میرطاوسی - کارشناس امور بیمه
تحول دیجیتال؛ پویایی امروز - مانایی فردا
تحول دیجیتال چیست؟ فراموش نکنیم عنوان هر موضوع اولین چیزی است که در ابتدا توجه ما را به خود جلب می‌کند. تحول دیجیتال واژه در‌خور توجهی است که این روزها آن را زیاد می‌شنویم. بدیهی است اگر هر موضوعی را درست درک و فهم نکنیم هیچگاه در مسیر پیاده‌سازی آن موفق نخواهیم بود و این مساله در مورد تحول دیجیتال حادتر از مفاهیم دیگر خواهد بود و بدون شناخت کامل آن، سرمایه‌گذاری در این امر کاری کاملا بیهوده است.
کابوس اجاره‌بها، مهمان ناخوانده کارگران
بر اساس محاسبه‌های صورت ‌گرفته از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، درآمد سرانه کشور از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۸، کاهشی ۳۴ درصدی داشته و در صورت تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی از سال ۱۳۹۹ به بعد، حداقل به ۶ سال زمان نیاز خواهد بود تا به سطح درآمد سرانه سال ۱۳۹۰ بازگردیم. در این میان خانوارهای کارگری که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، دچار بیشترین آسیب از این ناحیه شده‌اند.
شریعتمداری در دیدار با وزیر کار افغانستان:
سال گذشته 2۰۰ هزار پروانه کار برای افغانستانی های شاغل در ایران صادر شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سال گذشته 2۰۰ هزار پروانه کار برای افغانستانی های شاغل در ایران صادر شد.
تحول دیجیتال چیست؟ فراموش نکنیم عنوان هر موضوع اولین چیزی است که در ابتدا توجه ما را به خود جلب می‌کند. تحول دیجیتال واژه در‌خور توجهی است که این روزها آن را زیاد می‌شنویم. بدیهی است اگر هر موضوعی را درست درک و فهم نکنیم هیچگاه در مسیر پیاده‌سازی آن موفق نخواهیم بود و این مساله در مورد تحول دیجیتال حادتر از مفاهیم دیگر خواهد بود و بدون شناخت کامل آن، سرمایه‌گذاری در این امر کاری کاملا بیهوده است.
مفهوم «کار شایسته» در سال 1988 و با تصویب بیانیه رسمی «اصول و حقوق بنیادین کار» به ادبیات بین‌المللی بازار کار وارد شد، رویکردی که در سال 1999 و در گزارش «خوان سوماویا»، مدیرکل سازمان بین‌المللی کار، در نشست هشتادوهفتم این سازمان، «کار شایسته» نامیده شد.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.