تاکید ایران و یونسکو بر اهمیت حفاظت از میراث فرهنگی خاورمیانه
در پی تهدید رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تخریب مراکز فرهنگی ایران، سفیر ایران در یونسکو و مدیرکل یونسکو در دیداری ضمن بررسی این موضوع و تبعات آن بر حفظ میراث فرهنگی خاورمیانه تاکید کردند.
۱۰۰ سال زمان برای رفع شکاف جنسیتی ایران با جهان
براساس جدیدترین گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص شکاف جنسیتی ایران درمیان ۱۵۳ کشور در رتبه ۱۴۸ قرار گرفته، این در حالی است که در گزارش سال ۲۰۱۸ این مجمع، ایران رتبه ۱۴۲ را در زمینه رفع شکاف جنسیتی کسب کرده بود.
فقیرترین مردم جهان کجا زندگی می‌کنند؟
۵۰ درصد از فقیرترین جمعیت جهان در پنج کشور هندوستان، نیجریه، کنگو، اتیوپی و بنگلادش زندگی می‌کنند .
موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا منتشر کرد:
بیمه اجتماعی و عدالت اجتماعی
کتاب بیمه اجتماعی و عدالت اجتماعی درباره چگونگی پیدایش برنامه‌های تامین‌اجتماعی در ایالات متحده آمریکا و شیوه‌های حمایت این برنامه‌ها از امنیت سلامت و اقتصاد آمریکایی‌ها برای آشنایی از یک تجربه تاریخی درخصوص روش‌های گسترش تامین‌اجتماعی در دنیا، از سوی موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا منتشر شد.
دو سیاستمدار قدیمی سنا و مجلس نمایندگان روبه‌روی هم قرار گرفتند
آغاز 2020 با استیضاح ترامپ
بامداد روز پنجشنبه به وقت تهران مجلس نمایندگان امریکا تصمیم به استیضاح رییس‌جمهور ایالات‌متحده گرفت؛ تصمیمی که در تاریخ سیاسی امریکا منجر به آن شد که دونالد ترامپ سومین رییس‌جمهور ایالات‌متحده باشد که رسما استیضاح می‌شود.
نهضت تعاونی در هندوستان
دفتر امورتعاون دفتر ترویج˓ آموزش و تحقیقات وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ضمن بررسی تعاونی های جهان، معرفی « تعاونی های دولت هند » را در گزارشی 36 صفحه ای پاییز 1398 تدوین و منتشر شد، پایگاه خبری « تامین 24 » با مروری بر این گزارش، خلاصه ای از آن را استخراج کرده است که تقدیم می شود:
تمدید اعتصاب سراسری در فرانسه علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی
تمدید اعتصاب سراسری در فرانسه علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی تا روز جمعه کاخ الیزه را مستاصل کرده است.
اعتصابات گسترده فرانسوی‌ها ادامه دارد
اعتصابات گسترده در فرانسه در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی وارد سومین روز خود شد.
اعتصاب کارگران فرانسه در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی
هزاران معلم، کارگر و کارکنان راه‌آهن و بیمارستان‌ها‌‌ی فرانسه در اعتراض به طرح مکرون برای اصلاح نظام بازنشستگان دست به اعتصاب عمومی زده‌اند.
قدم‌های اولیه اصلاحات در عراق
در حالی که بسیاری منتظر تعیین نخست‌وزیر جدید در عراق هستند تا یک دوره انتقالی برای تغییر قوانین انتخابات و همچنین برگزاری یک انتخابات زودهنگام شکل بگیرد، روز پنجشنبه پارلمان عراق رسما پیش‌نویس قانون کمیسیون عالی مستقل انتخابات را به تصویب رساند.
نرخ بیکاری آلمان در کمترین سطح ۳۹ سال اخیر
با وجود کاهش رشد اقتصادی، بازار کار بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در وضعیت نیرومندی قرار دارد.
تیم‌های بین‌المللی جست‌ وجو و نجات شهری تشکیل می‌شود
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تشکیل تیم‌های بین‌المللی جست‌وجو و نجات شهری (اینساراگ - INSARAG) با عضویت ۷۰ نجاتگر جمعیت هلال احمر خبر داد.
تجربه آلمان، برزیل و روسیه بررسی شد
موتور اجتماعی اصلاح اقتصادی
فرآیند اصلاحات اقتصادی را می‌توان به‌صورت یک بازی مدل‌سازی کرد. بازی که در آن دو بازیگر مهم با اهدف خاص حضور دارند. بازیگر اول «سیاست‌گذار» است؛ سیاست‌گذار در این بازی قرار است سیاست موردنظر خود را که می‌تواند اصلاح قیمت انرژی باشد، با کمترین هزینه به سرانجام برساند.
کدام کشورها بیشترین کاهش نرخ فقر را داشته‌اند؟
۱۵ کشوری که بهترین عملکرد را در کاهش نرخ فقر داشته‌اند، از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵، ۸۰۲ میلیون نفر را از فقر مطلق نجات داده‌اند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی مطرح کرد؛
بورسی شدن ۲۷ شرکت و ۳ هلدینگ شستا در آینده نزدیک
مدیرعامل شستا درباره ساماندهی بنگاه‌های زیرمجموعه شستا، گفت: در راستای تکمیل فرآیند و پیگیری ویژه دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری سهام شرکت‌های شستا، بورسی شدن ۲۷ شرکت و ۳ هلدینگ در حال انجام است.
۴۸۰روز مرخصی زایمان برای والدین سوئدی
سوئد به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه مرخصی زایمان رتبه‌بندی می‌شود؛ پس از تولد فرزند، هر دو والدین واجد شرایط مرخصی ۴۸۰روزه هستند.
افزایش نرخ بیکاری در ژاپن
نرخ بیکاری ژاپن تا پایان سپتامبر به ۲.۴ درصد افزایش پیدا کرد.
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت:
۱۳ آبان یادآور استقلال‌طلبی مردم ایران است
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار داشت: ۱۳ آبان از یک سو یادآور حضور فداکارانه دانش آموزان در حرکت حق جویی و استقلال طلبی مردم ایران و از سوی دیگر به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده است تا بر بیداری نسل ها نسبت به تاریخ طولانی مقاومت و مبارزه مردم ایران با نقشه ها و طراحی های بیگانگان بیفزاید.
تبعیض جنسیتی در انگلیس/ اختلاف درآمد ۲ برابری بین مردان و زنان کارگر
زنان مشغول به کار در انگلیس، ۸.۹ درصد کمتر از مردان انگلیسی حقوق دریافت می‌کنند، در حالی که در سال ۲۰۱۸، این رقم ۸.۶ درصد بوده است! شکاف کلی حقوق بین زن و مرد که شامل کارگران پاره‌وقت است، تقریباً دو برابر اختلاف برای کار تمام‌وقت است.
اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟
میزان درآمدهای مالیاتی دولت آمریکا اکنون از ۳.۴ تریلیون دلار عبور کرده است.
وقتی صحبت از کشور آلمان می‌کنیم ناخودآگاه در ذهنمان کشوری صنعتی با انواع و اقسام کارخانه‌های فعال و پررونق نقش می‌بندد در حالی که واقعیت حکایت از چیز دیگری دارد.