پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد
با حضور فرهاد دژپسند، وزیر اموراقتصادی و دارایی به صورت ویدئو کنفرانس، افتتاح پنجره واحد کسب و کار استان آذربایجان‌شرقی هم‌زمان با استان‌های خراسان‌رضوی، فارس و اصفهان، با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیران کل ادارات استان و رئیس اتاق تبریز در محل اتاق بازرگانی تبریز انجام شد.
اینفوگرافی/ تسهیلات کرونایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار یک اینفوگرافی مسیر دریافت تسهیلات برای بیمه شدگان تامین اجتماعی و افراد فاقد بیمه را در ۱۴ رسته و ۷۸۰ زیر رسته شغلی تشریح کرد.
مشاغل خانگی برای اولین بار طبقه‌بندی شغلی شدند
برای اولین بار مشاغل خانگی بر اساس طبقه‌بندی استانداردهای بین‌المللی شغلی ISCO در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کدگذاری شد.
تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن برای کارگران و حقوق‌بگیران ثابت
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن مشخص شد.
بازدید مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری از یک کارخانه تولیدی
به مناسبت هفته تامین اجتماعی و در راستای تعامل با شرکای اجتماعی مدیرکل تامین اجتماعی استان چهارمحال‌وبختیاری به همراه تعدادی از کارشناسان ستاد اداره کل در میان کارگران کارخانه تولید لبنیات شیمبار حاضر شد و از کارخانه بازدید کرد.
ایجاد فرصت فراگیری رایگان و مجازی مهارت های دیجیتال برای همه جوانان دنیا
نماینده ایران در سازمان بین المللی کار در حساب شخصی توئیتر خود از ‏فرصت فراگیری رایگان و مجازی مهارتهای دیجیتال برای جوانان خبر داد.
تسهیلات سفر با قطارهای رجا به مناسبت روز ازدواج
مصادف با اول ذی‌الحجه -سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)- و به منظور بزرگداشت فرهنگ ازدواج، شرکت رجا تخفیفاتی را برای کسانی که در این ایام ازدواج می‌کنند در نظر گرفته است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تداوم پیامدهای کرونا:
گردشگری به حمایت های بیشتری نیاز دارد
با افزایش خطرات بیماری کرونا و تداوم رکود بخش گردشگری، روشن است حمایت های مصوب از جمله تسهیلات پرداختی کرونا، کافی نیست و باید اقدامات جدیدی برای این بخش در دستور کار قرار گیرد.
یادداشتی از مهرداد محقق‌زاده
استفاده بهینه از ذخایر سازمان تامین اجتماعی جزو مهمترین معیارهاست
سازمان تامین اجتماعی سازمانی بین‌‌نسلی بوده و استفاده بهینه از ذخایر آن جزو مهم‌ترین معیار اینگونه صندوق‌ها به شمار می‌رود.
نگاهی به فعالیت های حوزه های مختلف سازمان تامین اجتماعی در هفته بزرگداشت این سازمان( گزارش معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری):
پیگیری وصول مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت/ پایش و نظارت بر شرکت‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی با ادارات کل امور مجامع و شرکتها، نظارت بر امور شرکتها و ذخایر، سرمایه گذاری و املاک اقدامات مختلفی را در جهت پایش و نظارت بر شرکت‌های تابعه سازمان برعهده دارد.
تأمین امنیت اجتماعی، هدف اصلی و غایی سازمان تامین اجتماعی
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران طی پیامی، هفته تامین اجتماعی را تبریک گفت.
عضو کمیسیون اجتماعی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شستا:
شستا در مسیر درست قرار گرفته است
علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای شستا، گفت: خوشبختانه امروز می‌توان گفت شستا در دوره جدید مدیریتی، در مسیر درست قرار گرفته و حرکت این مجموعه بزرگ اقتصادی یک حرکت اصولی و با جهت‌گیری درست است.
انتصاب مدیرعامل شرکت کار و تامین
طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، حسن رستم‌زاد به عنوان عضو موظف هیات مدیره و مدیرعامل شرکت کار و تامین منصوب شد.
حرکت به سمت سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی
رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد، گفت: امور سازمان تامین اجتماعی باید در اختیار شرکای اجتماعی قرار گیرد.
عرضه بلیط قطارهای رجا برای نیمه تابستان از 16 تیر
عرضه بلیط قطارهای مسافری رجا برای بازه زمانی اول لغایت 31 مرداد ماه 99 از ساعت 10صبح روز دوشنبه 16 تیر ماه آغاز می‌شود.
فروش سهام عدالت برای همگان آزاد شد
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند ۳۰ درصد ارزش سهام خود را از طریق کارگزاری‌های بورسی به فروش برسانند.
فتح‌الله بیات:
امیدواریم جلسات افزایش دستمزد در نیمه دوم سال به تاخیر نیفتد
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری کشور با بیان اینکه حقوق کارگران از حداقل هم حداقل‌تر است، گفت: امیدواریم به وعده بازنگری در حداقل دستمزد در نیمه دوم سال عمل شود.
تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی؛ موضوع روز جهانی تعاون
اتاق تعاون ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز جهانی تعاون سال ۲۰۲۰، امروز مورخ ۴ جولای برابر با ۱۴ تیرماه با شعار «تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی» در جهان جشن گرفته می‌شود.
نرخ سبد معیشت به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است
در این شرایط که نرخ سبد معیشت کارگران به ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است (البته سبد کاملاً حداقلی و رسمی و بدون تردید نرخ سبد واقعی بسیار بالاتر از این رقم‌هاست) دستمزد کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی حتی نصف هزینه‌های زندگی را پوشش نمی‌دهد.
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد؛
ناتوانی آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان ناتوان بوده است.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.