فروش سهام عدالت برای همگان آزاد شد
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال تا ۲۹ خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند ۳۰ درصد ارزش سهام خود را از طریق کارگزاری‌های بورسی به فروش برسانند.
فتح‌الله بیات:
امیدواریم جلسات افزایش دستمزد در نیمه دوم سال به تاخیر نیفتد
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری کشور با بیان اینکه حقوق کارگران از حداقل هم حداقل‌تر است، گفت: امیدواریم به وعده بازنگری در حداقل دستمزد در نیمه دوم سال عمل شود.
تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی؛ موضوع روز جهانی تعاون
اتاق تعاون ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز جهانی تعاون سال ۲۰۲۰، امروز مورخ ۴ جولای برابر با ۱۴ تیرماه با شعار «تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی» در جهان جشن گرفته می‌شود.
نرخ سبد معیشت به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است
در این شرایط که نرخ سبد معیشت کارگران به ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است (البته سبد کاملاً حداقلی و رسمی و بدون تردید نرخ سبد واقعی بسیار بالاتر از این رقم‌هاست) دستمزد کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی حتی نصف هزینه‌های زندگی را پوشش نمی‌دهد.
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد؛
ناتوانی آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد آموزش و پرورش در آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان ناتوان بوده است.
عنابستانی:
اصلاح لایحه «مدیریت خدمات کشوری» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود
یک نماینده مجلس تاکید کرد: ما باید یک بار برای همیشه قانون مدیریت خدمات کشوری را تعیین تکلیف کنیم تا مشکلات در نظام پرداختی مرتفع شود.
ثبت‌نام از شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه متاثر از کرونا
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از صبح روز پنجشنبه(۱۲ تیر) پیامک دعوت از متقاضیان مشمول تسهیلات کرونا را ارسال می‌کند.
کار کردن برای خرجی دادن به ۳.۳ نفر
اگر اشتغال ناقص را حساب نکنیم، بیکاری بالای ۲۵ درصد می‌شود
در کشور ما یک نفر کار می‌کند تا خرج ۳.۳ نفر را بدهد. اینطور نیست که آن یک نفر شغل کامل داشته باشد، بلکه شاغلان ناقص هم جزو شاغلان حساب شده‌اند؛ اگر شاغلان ناقص را از دایره بررسی خارج کنیم، بیکاری به بالای ۲۵ درصد و نسبت تکفل به بیش از ۴ نفر برای هر فرد شاغل می‌رسد.
سازمان تأمین اجتماعی همواره در کنار کارآفرینان و کارگران است
هم‌زمان با روز صنعت‌ومعدن مدیر کل تأمین اجتماعی خوزستان به همراه روسای شعب تأمین اجتماعی یک و دو شوشتر از معدن شن و ماسه آزادگان این شهرستان بازدید کرد.
تقدیر تامین‌اجتماعی از مدیر عامل شرکت سیمان کردستان
مدیرعامل شرکت سیمان کردستان به منظور داشتن فعالیت مستمر و اهتمام در مسیر رونق تولید، اشتغال‌زایی و رفع مسائل و مشکلات کارگران از سوی مدیرکل تامین‌اجتماعی استان تقدیر شد.
کلنگ زنی احداث پروژه فرآوری دولومیت نهاوند در استان همدان
با حضورمدیرعامل شرکت شستا، مدیرعامل شرکت صدرتامین و استاندارهمدان، مراسم کلنگ زنی شروع عملیات احداث پروژه فرآوری دولومیت نهاوند برگزار شد.
نقش عدالت محیط‌زیستی در فرایند توسعه پایدار در ایران چیست؟
توازن توسعه
یادداشتی از سروش کیانی؛ دکترای اقتصاد محیط‌زیست
آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای رجا برای تیر ماه
فروش بلیت قطارهای مسافری رجا برای بازه زمانی اول لغایت 31 تیر ماه 99 از ساعت 10صبح روز شنبه 24 خرداد ماه آغاز می‌شود.
​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان های مرزی کشور در قالب تیم اقتصادی مستقر در استانها، زمینه های اشتغال در شهرستانهای مرزی بررسی و با استفاده از تجربیات کارآفرینان و تولیدکنندگان موفق در سراسر کشور، توسعه فرصت‌های شغلی به اشتراک گذاشته می شود.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست، اقتصاد تاب آور است
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا زمانی که تولید صادرات محور نداشته باشیم از شرایط اقتصادی فعلی نمی‌توان خارج شد.
​شجاعی برهان:
اقتصاد مقاومتی استقلال اقتصادی را به ارمغان می آورد.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد مقاومتی استقلال اقتصادی را به ارمغان می آورد و راه نجات کشور، اجرای اقتصاد مقاومتی است.
کبیری در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان ملی بهره وری خبر داد:
گسترش تعامل و همکاری های دو جانبه در زمینه ارتقا بهره‌وری حوزه تعاون
سازمان ملی بهره‌وری ایران و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
چرخی کوتاه در میان دستفروشان
کرونا می‌فروشیم که روزگار بگذرد
«زندگی سخت می‌گذشت، اما خیال‌مان راحت بود که می‌گذرد. سرمان را بالا می‌گرفتیم. به زن و بچه هم می‌گفتیم که نداریم، اما گرسنه هم نیستم. عزت داشتیم. با همه سختی‌ها شرمنده نبودیم، اما حالا انگار همه چیز زیر‌‌‌و‌‌‌‌رو شده است. به مشکلات عادت کرده بودیم، اما این یکی را دیگر نمی‌دانیم کجای دل‌مان بگذاریم. کارمان از سختی و بیچارگی عبور کرده است».
مهدی تقوی، اقتصاددان:
واگذاری سهام شستا برای مردم یک مشوق است
دکتر مهدی تقوی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی یکی از کسانی است که این واگذاری‌ها را به فال نیک می‌گیرد و با تجزیه‌ و تحلیل اقتصادی پیش‌بینی می‌کند که این کار در آینده نتایج قابل دفاعی را به دنبال خواهد داشت.
محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار:
حذف رانت، پیامد واگذاری شستا در بازار سرمایه است
«ایجاد رانت یکی از ایرادات واگذاری‌های گذشته بوده است، به همین دلیل بسیاری از واگذاری‌هایی که مسیر صحیحی را نپیمودند، با شکست مواجه شدند. اما واگذاری شستا در بازار سرمایه به دلیل شفافیت ذاتی این بازار، می‌تواند شبهاتی که در سایر واگذاری‌ها به بخش خصوصی در گذشته رخ می‌نمود را از اذهان سهامداران حذف کند.»
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.