ثبت‌نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی از 13 مرداد شروع می‌شود
ثبت‌نام آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی از 13 مرداد ماه آغاز می‌شود. این آزمون با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد.
آغاز ثبت نام دومین آزمون شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی از امروز
ثبت نام دومین آزمون شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی از امروز چهارشنبه هشتم مرداد آغاز شده و تا شنبه هجدهم مرداد ادامه خواهد داشت.
تقدیر دکتر روحانی از تمدید الکترونیکی دفترچه های بیمه ای
مردم تنها با همان کارت هوشمند ملی یا شماره ملی باید خدمت سلامت خود را دریافت کنند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تأمین اجتماعی باید مسیر نسخه الکترونیکی را با سرعت بیشتر اجرایی کنند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی:
9 نفر از برگزیدگان آزمون مدیران آینده تأمین اجتماعی استان های البرز و یزد به سمت‌های مدیریتی منصوب شده‌اند
عادل دهدشتی گفت: در چهار ماهه ابتدای سال جاری حدود 140 انتصاب در بخش بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است که 97 مورد آن معادل 70 درصد کل انتصابات از بین نفرات برتر (رتبه‌های اول تا بیستم هر استان) شرکت کنندگان آزمون مدیران آینده بوده‌اند.
حضور مدیر کل تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران در شعبه شهریار
عباس اورنگ، مدیرکل تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران و مهندس طاهری، فرماندار شهرستان شهریار ضمن بازدید از شعبه شهریار با کارکنان این شعبه دیدار و گفت‌وگو کردند.
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی:
حقوق ماه جاری مستمری بگیران براساس فرمول جدید پرداخت می‌شود
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: فرمول نهایی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران براساس شاخص‌های چهارگانه مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن طراحی شده است که مبنای محاسبه و پرداخت حقوق مستمری‌بگیران از ماه جاری خواهد بود.
پاسخ به ۷۰۰ درخواست استعلام دفترچه‌های بیمه در هر ثانیه
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح روش‌های استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه‌‌های بیمه درمان گفت: سیستم را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که در هرثانیه به ۷۰۰ درخواست پاسخ دهیم.
بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از اداره کل تامین اجتماعی کردستان
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در بازدید از ستاد اداره کل تامین اجتماعی کردستان، خدمات الکترونیک سازمان تامین‌اجتماعی را اقدامی موثر و ارزشمند در مسیر خدمت‌رسانی به مردم دانست.
سازمان تامین اجتماعی، کارگران کشاورز را زیر پوشش بیمه قرار می‌دهد
مدیر کل تامین اجتماعی کرمانشاه با اشاره به تعداد بالای شاغلان بخش کشاورزی در استان ضرورت افزایش پوشش بیمه‌ای آنان را یادآور شد و افزود: سازمان تامین اجتماعی با برنامه ریزی و تلاش مضاعف در سال جهش تولید، ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین شاغلان بخش کشاورزی را با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌های استانی توسعه خواهد داد و همواره پشتیبان و در کنار آنان خواهد بود.
رشد ۵ درصدی مستمری بگیران تامین اجتماعی استان قم
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با حضور در برنامه زنده رادیو تلویزیونی «بی‌تعارف» مرکز قم به سوال‌های مخاطبان این برنامه پاسخ گفت.
کارگزاری‌ها پیشخوان ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند
جلسه مدیران کارگزاری‌ها، روسای شعب تامین اجتماعی و مسئولان اداره کل تامین اجتماعی استان گلستان برگزار شد.
از کارکنان و بازنشستگان همکار تامین اجتماعی چهارمحال وبختیاری تجلیل شد
به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی و به‌منظور قدردانی از تلاش‌های کارکنان و همکاران بازنشسته تامین اجتماعی چهارمحال وبختیاری مراسمی با حضور مدیر کل و کارشناسان ستاد اداره کل استان در محل شعبه فرخ‌شهر برگزار شد.
تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌ای است
نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با مجمع نمایندگان استان برگزار شد.
​از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛
آثار شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار و رفاه خانوارها بررسی شد
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آثار شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار و رفاه خانوارها و سیاست های حمایتی در ایران و جهان را بررسی و در قالب گزارشی تحقیقی - تحلیلی منتشر کرد.
ساخت 10 اردوگاه کرامت برای مقابله با اعتیاد توسط بسیج
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه به مواد مخدر گفت: ساخت ۱۰ اردوگاه کرامت در ۱۰ استان کشور توسط سازمان بسیج مستضعفین برای مقابله با اعتیاد در دستور کار است.
یادداشتی از حسین امیری‌گنجه
هفتاد سالگی سازمان تامین اجتماعی
سازمان تامین اجتماعی در آستانه هفتادمین سالگرد تاسیس خود قرار دارد و از جمعیت 87 میلیون نفری ایران اسلامی بیش از 43 میلیون نفر را تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خود قرار داده است.
تقدیر از همکاری تامین اجتماعی با اصناف هرمزگان
در نشست مشترک مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان با رییس اتاق اصناف بندرعباس، توسعه تعاملات مشترک مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و از همکاری‌های این سازمان بیمه‌گر با فعالان اقتصادی و صنوف مختلف در شرایط پس از شیوع کرونا قدردانی شد.
سازمان تامین اجتماعی خدمتگزار کارفرمایان و بیمه شدگان است
نشست هم‌اندیشی مدیر کل تامین اجتماعی قزوین با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در دیدار با فرماندار شهرستان رشت:
پایداری اشتغال و فعالیت کارگاه‌ها منتج به صیانت از تامین اجتماعی است
علی حسین‌نژاد، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان به اتفاق روسای شعب رشت با مهندس فتح‌اللهی فرماندار شهرستان دیدار و طی نشستی به تبادل نظر و گفت‌وگو پرداختند.
عضو موظف هیات مدیره شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، نعمت‌اله انوری به عنوان عضو موظف هیات مدیره شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی منصوب شد.
امروزه از بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران به‌عنوان یکی از ابرچالش‌های پیشِ روی اقتصاد ایران در کنار بحران‌های دیگری نظیر بحران آب، محیط‌زیست و اشتغال نام برده می‌شود.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.