آرشیو مطالب
تامین اجتماعی عامل توسعه انسانی
1399/4/22 - 13:29
یادداشتی از دکتر امین فخر
توسعه انسانی، شاخصی برای اندازه گیری میزان توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود و در بردارنده میزان سواد، سلامت و درآمد مردم یک کشور است.
نشست مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی
1399/4/11 - 16:24
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی به همراه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و جمعی از مدیران حوزه سلامت با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان در خصوص مسائل حوزه بهداشت و درمان دیدار و گفت‌وگو کردند.
تجربه‌ موفق مدیریت درمان گلستان در مبارزه با کرونا
1399/4/2 - 12:14
یادداشتی از دکتر احمد نصرتی
کرونا ویروس‌ها (CoV) خانواده بزرگی از ویروس‌ها به شمار می‌روند که باعث رخداد بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی از جمله سندرم حاد تنفسی و سندرم تنفسی خاورمیانه می‌شود.
چرا پیشگیری بهتر از درمان است؟
1398/9/30 - 15:04
سلامتی مثل گنجینه ارزشمندی است که امروزه نه به عنوان هدف زندگی، بلکه به عنوان یک منبع برای زندگی اثربخش شناخته می شود. ارتقاء سلامت با توجه به نقش محوری آن در مراقبت های بهداشتی مورد توجه روز افزون است.
سالمندی و آینده فراروی جامعه ایرانی
1398/7/10 - 14:52
یادداشتی از دکتر سعید نمکی
جمعیت ایران درحال پیر شدن است. کاهش فرزندآوری از یک سو و افزایش امید به زندگی از سوی دیگر، جمعیت ما را به سمت سالمندی سوق می‌دهد. جمعیت زنان سالخورده نیز از مردان سالخورده درحال پیشی گرفتن است. در کشورهای درحال توسعه با توجه به مراقبت‌های ویژه در نظام سلامت برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان و کودکان، سلامت مردان به نوعی مغفول واقع شده است.
رونق تولید و توسعه تأمین اجتماعی، نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی
1398/4/17 - 10:34
یادداشتی از دکتر علی محمدی
از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.
از هزاران دل یکی را باشد استعداد عشق
1398/4/11 - 13:24
یادداشتی از اکبر امیری
این هفته با خبر شدیم حاج محمد جواد حائری، یکی از خیرین حوزه درمان تامین‌اجتماعی و یکی از مشارکت کنندگان در تجهیز بخش دیالیز بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز به رحمت خدا رفته است.
ضرورت حل مشکل نقدینگی در صنعت دارو
1397/5/24 - 15:14
یادداشتی ازمحمدرضا شانه ساز
هم‌اکنون در کشور حدود 20هزار داروساز وجود دارد که به جرئت می‌توان گفت هر داروی جدیدی که در جهان تولید می‌شود، دانشمندان داروساز ایران، این توانایی را دارند که در ظرف زمانی کمتر از دو سال، این دارو را در داخل کشور تولید کنند.
تبعات تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها
1397/5/10 - 14:44
یادداشتی از حمید خیری
تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها، چالش جدیدی است که بسیاری از داروسازان را نگران کرده است. تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه از نقاط محروم به نقاطی که در آن پزشکان بیشتری حضور دارند، نادیده گرفتن اقتصاد داروخانه‌هاست.