printlogo


780 مرکز درمانی، طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان قزوین
780 مرکز درمانی،  طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان قزوین
کد خبر: 60621 تاریخ: 1399/5/4 14:59
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین با اشاره به اینکه استان قزوین یکی از قطب‌های مهم صنعتی به شمار می‌رود، گفت: این استان با داشتن جمعیت ۶۴ درصدی تحت پوشش تامین اجتماعی و 2 بیمارستان و 7 مرکز درمانگاهی در درمان مستقیم و با داشتن ۷۸۰ مرکز طرف قرارداد به بیمه شدگان ارائه خدمت می‌کند.

تامین 24 / دکتر محمدصادق بابایی به مناسبت فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی با حضور در صداوسیمای مرکز قزوین از دستاوردها و اقدامات تامین اجتماعی سخن گفت و افزود: در بخش درمان غیرمستقیم از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۵۳ پزشک عمومی ۳۶ پزشک متخصص و 7 فوق تخصص نسبت به عقد قرارداد و همکاری با این سازمان اقدام کرده‌اند و در سطح استان بیش از ۹۸ درصد از پزشکان متخصص با تامین اجتماعی قرارداد دارند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین بهره‌برداری دستگاه دی آر دوم تاکستان، خرید دستگاه ام آر آی ساخت اورژانس بیمارستان رازی قزوین، راه اندازی سی تی اسکن ۱۶ اسلاید، دستگاه دی آر بیمارستان رازی، دستگاه ماموگرافی و ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها را از جمله اقدامات مهم این مدیریت در راستای اهمیت و توجه به نیازهای بیمه شدگان و افزایش رضایت‌مندی آنها برشمرد.

 

وی از سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد حمایت کننده از مردم در حوزه درمان یاد کرد و گفت: حوزه درمان سازمان اقدامات متعددی در جهت غربالگری و پیشگیری از بیماری‌ها انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به اجرای نظام ارجاع داخلی و تشکیل پرونده مزمن به صورت الکترونیکی نام برد که در حال حاضر حدود ۵۰ هزار نفر از بیمارانی که درگیر بیماری زمینه‌ای مانند قلبی عروقی، فشارخون، اعصاب و روان و دیابت هستند شناسایی و مورد پایش قرار می‌گیرند.

دکتر بابایی ضمن تشکر از همکاران بخش درمان در ارائه خدمت به بیماران کرونایی گفت: این مدیریت با اختصاص۷۲ تخت بیمارستانی و ارائه خدمات به حدود هزار بیمار کرونایی حدود یک سوم بیماران کرونایی در استان را در کنار بیمارستان‌های دانشگاهی تحت پوشش قرار داده است.

 

وی بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری 3043 نفر بستری شدند و 112 هزار و 907 نفر از بیمه شدگان و 12986 نفر از مراجعه کنندگان توسط پزشکان عمومی و متخصص مورد معاینه قرار گرفتند و در سال گذشته 31811 بیمار بستری و 16575 عمل جراحی انجام شد.

لینک مطلب: http://www.tamin24.ir/News/60621.html