printlogo


ارجاع درمان داخلی تامین‌اجتماعی، توزیع عادلانه منابع
ارجاع درمان داخلی تامین‌اجتماعی، توزیع عادلانه منابع
کد خبر: 59860 تاریخ: 1398/10/30 12:07
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم گفت: اجرای کامل سیستم ارجاع در مراکز درمانی باعث توزیع عادلانه امکانات منابع و خدمات تخصصی می‌شود.

تامین 24 / دکتر داود علی‌محمدی در برنامه بی‌تعارف که از رسانه ملی در استان قم پخش شد، گفت: نزدیک به 80 درصد منابع و بودجه درمان تامین اجتماعی قم در بخش درمان غیرمستقیم و باقی در چهار مرکز ملکی تامین اجتماعی شامل یک بیمارستان و سه مرکز سرپایی برای درمان مراجعه کننده‌ها هزینه می‌شود.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم افزود: با توجه به تعداد درخواست بالای بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی قم از دو روش برای پذیرش و ارائه خدمت به متقاضیان استفاده می‌کنیم که یکی از آنها نوبت دهی تلفنی و اینترنتی و روش دیگر اجرای سیستم ارجاع داخلی بیماران است.

 

دکتر علی‌محمدی در ادامه اظهار داشت: بیشترین تقاضا برای دریافت خدمات دندانپزشکی و خدمات تخصصی پزشکان است که تلاش کرده‌ایم ابتدا بیماران توسط پزشکان عمومی پذیرش و معاینه شوند و در صورت نیاز به خدمات تخصصی از طریق سیستم ارجاع داخلی، بیماران برای دریافت خدمات هدایت شوند تا استفاده بهینه از متخصصان برای نیازمندان مربوطه فراهم شود.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی قم با تاکید بر اینکه همه مراکز درمانی تامین اجتماعی با حداکثر ظرفیت در حال خدمت به بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی است، گفت: بیمارستان امام رضا(ع) با 120 تخت بستری سالانه به بیش از 12 هزار بیمار خدمت ارائه می‌کند که با توجه به فعالیت 140 پزشک و امکانات و تجهیزات، تلاش می‌کنیم خدمات با کیفیت به بیماران ارائه کنیم.

 

دکتر علی‌محمدی خاطر نشان کرد: با اینکه بیمارستان امام رضا(ع) به عنوان یک بیمارستان عمومی موظف به ارائه خدمت در حوزه عمومی، داخلی، اطفال، بیهوشی،  عفونی و زنان است اما با پی‌گیرهای استانی و حمایت‌های سازمانی در بخش‌های ارتوپدی، رادیولوژی، قلب و مغز و اعصاب نیز به بیماران خدمت ارائه می‌کند

لینک مطلب: http://www.tamin24.ir/News/59860.html