printlogo


معاون ساماندهی امور جوانان:
افزایش ۲۰ برابری سمن‌های جوانان از ابتدای دولت یازدهم
افزایش ۲۰ برابری سمن‌های جوانان از ابتدای دولت یازدهم
کد خبر: 22406 تاریخ: 1396/8/17 15:25
معاون ساماندهی امور جوانان از افزایش ۲۰ برای سمن‌های جوانان از ابتدای دولت یازدهم خبر داد.

تامین 24 /محمد مهدی تندگویان افزود: حوزه جوانان که امروز بخشی از وزارت ورزش و جوانان است آینده این کشور را رقم خواهد زد و نباید از این حوزه به سادگی عبور کرد و بخشی نگری در این حوزه نمی تواند گره گشا باشد و اگر غفلت کنیم آینده را از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه دغدغه دولت، حوزه جوانان است، ادامه داد: بحران هایی در کشور ایجاد شده است که نشان دهنده عدم توجه لازم به این حوزه است و تجربیات مناسب به نسل بعد منتقل نشده است.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: درخواست من از مدیران در این حوزه این است که دغدغه خانواده و آینده کشور را داشته باشند و اگر علاقه داریم که جوانانمان هویت مند و ارزشی بزرگ شوند و حضور اجتماعی داشته باشند باید توجه جدی تری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر،تندگویان تاکید کرد: اعتقاد و باور من این است که اگر تشکل ها را تقویت نکنیم روزی خواهد رسید که جوانان آنقدر بی انگیزه می شوند که در حوزه ورزش هم با مشکلات جدی عدم حضور و فعالیت جوانان مواجه خواهیم شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروز مشاهده اعتیاد، کودک آزاری، نامیدی، افسردگی به سادگی در اطرافیان و محیط جامعه قابل رویت است.  همه جوامع پیشرو به این نتیجه رسیده اند که دولت ها نمی توانند به تنهای کار را پیش ببرند و بسیاری از کارهای حاکمیتی و اجرایی را به مردم های که متشکل شده اند سپرده اند و  امروز ما از استاندارد دنیا در تشکل پروری عقب هستیم.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: اتفاق خوبی در دولت یازدهم افتاده است که از ۱۰۰ تشکل امروز به نزدیک  دو هزار تشکل رسیده ایم ولی  نیازمند به کیفی کاری و هدفمندسازی دارند. بازار سنتی ما نیازمند تغییر و تحول است و تنها کسانی که می توانند فضای نوین کسب و کار را ایجاد کنند همین جوانان هستند که پیشرو در بهره مندی از تکنولوژی جدید هستند  در حوزه جوانان نیازمند مدل اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های جوانان هستیم تا جوانانی که اتفاقات و فعالیت های ارزشمندی انجام می دهند دیده شوند. دیده شدن می تواند ترویج کننده فعالیت مضاعف و همینطور انگیزشی برای جوانان دیگر باشد. از طرفی هم نگاه به این حوزه نزد مسئولین ما باید تغییر کند و برخی که هنوز باور ندارند به این تشکل ها، با جنس فعالیت های مولدی و خدماتی و فکری این حوزه آشنا شوند.

وی اظهار کرد: نمونه های موفق این حوزه باید تقویت و شناسانده شوند. تشکلی در چهارمحال بختیاری توانسته است به روستاییان در جهت صادرات کالاهایشان کمک کند و فعالیت آنها باعث شده است جلوی مهاجرت را بگیرند و توسعه محلی را محقق سازند. در خراسان رضوی تشکلی هست که ده هزار عضو از مجموعه نخبگان کشور را گرد هم آورده و همایشی برگزار کرده و صد اختراع برتر را ساماندهی کرده و که ۱۰ اختراع را به تولید انبوه رسانده است. حوزه جوانان یک نگاه ملی می طلبد و یک وظیفه ملی و دینی است که باید بدان توجه شود.

تندگویان تاکید کرد: ما در تلاش هستیم بعد از رشد کمی به سمت رشد کیفی برویم و توانمند سازی، حرفه مندی و باورمندی و مسائل اعتقادی را در میان جوانان و سازمان های مردم نهاد تقویت کنیم و بدان بپردازیم. وقتی یک جوان می تواند ۱۰ جوان را سرپرستی کند و متشکل کند و سمت و سوی هویتمند بدهد یک نخبه اجتماعی است و باید به این جوانان بهای ویژه داد و ساماندهی و رهبری و هدایت جوانان را به خود جوانان سپرد.

وی ادامه داد: جوانی که به حوزه فعالیت های اجتماعی ورود می کند و می تواند گروهی را راهبری کند حتما باید دست گیری شود. تقدیر و تشکر از نخبگان اجتماعی را اولویت امروز خود و وظیفه همه می دانم و از همه بخش های دولت درخواست می کنم این جوانان را حمایت و تکریم کنند. راه توسعه در کشور تقویت پایگاه های بومی است و این امر با کمک جوانان میسر خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: یک چهارم کشور را جوانان تشکیل می دهند و عدم توجه به این بخش می تواند هم بخش ورزش و هم بخش های مولد کشور را با مشکلات جدی، کم فروغی و کاهش رونق اجتماعی و توسعه ای و رشدی مواجه سازد.

لینک مطلب: http://www.tamin24.ir/News/22406.html