تامین 24
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ Friday, June 23, 2017 الجمعة ٢٨ رمضان ١٤٣٨
خدابخشی در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق:

«تامین اجتماعی» مکلف به همسان سازی حقوق بازنشستگان شد

    -     کد خبر: 27851
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲|۰۹:۲۰
کد خبرنگار : 7
خدابخشی
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم از مکلف کردن سازمان تامین اجتماعی به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در نشست این کمیسیون خبر داد.
تامین ۲۴/ محمد خدابخشی در تشریح دستور کار کمیسیون تلفیق برنامه ششم برای بررسی مواد ارجاع شده از صحن علنی به این کمیسیون، گفت: بند مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در این نشست بررسی و مصوب شد که بر اساس آن سازمان تامین اجتماعی مکلف به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران شد به گونه ای که نسبت اولین مستمری به حداکثر حقوق و مزایایی که در زمان مستمری برقرار بوده در طول برنامه ششم حفظ شده و همچنین  بازنشسته ای کمتر از این نسبت را نگیرد.
 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، افزود:  همچنین دولت مکلف شد تمامی کارکنان حاکمیتی  شاغل در پست های فشار قوی را از حیث حقوق و  مزایا و همچنین سایر امتیازات با کارکنان رسمی و پیمانی یکسان سازی کند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: علاوه بر این دولت مکلف شد نسبت به تهیه و تدوین نظام نوین تعاون با رویکرد اشتغال زایی  و کارآفرینی اقدام کند.

 

وی ادامه داد: همچنین تصویب ماده مربوط به روستاها از جمله مصوبات کمیسیون بود که بر اساس آن دولت مکلف شد در برنامه حدود دو میلیون شغل در روستاها ایجاد و همچنین نسبت به تامین اعتبار و اختصاص مورد نیاز برای بهسازی، احداث و نگهداری  راه های روستایی بالای 20 خانوار در طول برنامه اقدام کند.

 

خدابخشی افزود: علاوه بر این دولت موظف به تعیین تکلیف استخدامی کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در بانک کشاورزی و همچنین صندوق بیمه محصولات کشاورزی شد.

 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح دستور کار کمیسیون تلفیق یادآور شد: به دولت اجازه داده شد اموال غیرمنقولی که بهره بردار آن وزارت ارتباط و فناوری می باشد را با رعایت قوانین موجود در کشور تا سقف 10 هزار میلیارد ریال به فروش رسانده و درامد حاصله را پس از واریز به خزانه داری کل کشور افزایش سرمایه سهم دولت در پست بانک اختصاص دهد.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: همچنین دولت موظف شد نسبت به افزایش سرمایه بانک تعاون از اول برنامه از محل فروش اموال مازاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سود سالانه به حساب افزایش سرمایه دولت در بانک مذکور منظور کند.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیکی
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده