تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌ای است

نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با مجمع نمایندگان استان برگزار شد.

تامین 24 / علی حسینی، مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان دراین نشست بیان کرد: اکنون در کشور یک میلیون و 300 هزار نفر کارفرما به‌عنوان شرکای اجتماعی این سازمان بدهی بیش از 32 هزار میلیار تومان به این سازمان دارند و 1000 میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به 52 هزار کارگاه استان است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی حسینی گفت: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن 45 میلیون نفر از جمعت کشور، ماهیانه 12800 میلیارد تومان تعهد در قبال بیمه شدگان و مستمری بگیران دارد که 8800 میلیارد تومان آن تحت عنوان مستمری، 3 هزار میلیارد تومان در حوزه درمان و هزار میلیارد تومان هزینه‌های پشتیبانی سازمان است.

 

وی افزود: از این رو نگاه مسئولان و قانون گذاران به سازمان باید بیمه‌ای باشد نه حمایتی؛ منابع و درآمدهای سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایانی است که در طول سال‌های متمادی اقدام به پرداخت حق‌بیمه‌ کرده‌اند و گاهی با تصویب برخی قوانین هزینه‌ها و تعهداتی به سازمان تحمیل شده که منابع آنها پیش‌بینی نشده است. سازمان تامین اجتماعی یک سازمان حرفه‌ای وتخصصی در حوزه بیمه‌های اجتماعی است که می‌طلبد جهت وضع قوانین توسط قانون گزاران از نظرات کارشناسی و تخصصی در این حوزه استفاد شود.

 

حسن‌پور، رئیس مجمع نمایندگان استان در این نشست بیان داشت: همه دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان به مقوله تامین اجتماعی و پوشش بیمه افراد توجه ویژه داشته باشند.


ارسال نظر

captcha