درمان غیرحضوری بیماران پر ریسک بیمارستان ساوه

رئیس بیمارستان شهید دکتر چمران ساوه هدف از اجرای طرح غیرحضوری درمان بیماران را کاهش تردد بیماران مزمن و پرخطر به بیمارستان و پیشگیری از ابتلای آن‌ها به بیماری کووید – 19 بیان کرد.

تامین 24 / دکتر فرهاد طباطبایی یزدی درباره روند درمان بیماران پرخطر افزود: با بیماران تماس گرفته می‌شود و با استفاده از اطلاعات موجود در پرونده درمانی و طبق اظهارات بیماران و علائمی که بیان می‌کنند نسبت به صدور نسخه اقدام و داروها همراه یک کارشناس به درب منازل‌شان ارسال می‌شود. در صورت نیاز نوبت معاینه و آزمایشگاه نیز اخذ می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی گفت: طرح پیگیری غیرحضوری روند درمان بیماران پر ریسک در بیمارستان شهید چمران ساوه در حال انجام است که هدف عمده از اجرای آن حضور نیافتن این افراد در بیمارستان با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش شمار مبتلایان به این بیماری است.

 

وی بیان کرد: از آنجا که خطر ابتلا در بیماران مزمن و پرریسک بسیار بالا است، تصمیم به ارائه خدمات غیرحضوری درمان و تامین دارو از راه دور گرفتیم.

 

وی با بیان اینکه طرح خدمات غیرحضوری از اسفند سال گذشته در این بیمارستان آغاز شده است، اظهار داشت: در این مدت پرونده ۲۰۰ بیمار مزمنی که از مهر سال گدشته ترخیص شدند، مورد بررسی قرار گرفت و در حدود ۱۰۰ پرونده پیگیری شد و در تماس تلفنی درمانگاه بیمارستان با این افراد نوبت معاینه و آزمایشگاه اخذ شد تا با مراقبت‌های لازم از افزایش ابتلا به کرونا جلوگیری شد.

 

رئیس بیمارستان شهید چمران ساوه گفت: با توجه اینکه بیمارستان متعلق به تامین اجتماعی است، هیچ هزینه‌ای بابت این خدمات از بیماران دریافت نمی‌شود و آغاز این طرح سبب شده است تا بیماران ضمن احساس رضایت و ارزشمندی، پیام‌های زیادی در تقدیر از کادر پزشکی و درمان و پرستاری مرکز ارسال کنند.

 

گفتنی است، شهرستان ساوه طبق اعلام مراجع علوم پزشکی از حیث شیوع کرونا در موج دوم، در وضعیت زرد قرار دارد و تاکنون با تلاش کادر پزشکی و پرستاران بیمارستان‌های این شهر افزون بر 1500 مبتلا به کرونا، درمان و بهبود یافته‌اند.


ارسال نظر

captcha