قدردانی استاندار زنجان از تامین‌اجتماعی برای حمایت از واحدهای تولیدی

مدیران کل ودرمان تامین اجتماعی زنجان با استاندار این استان دیدار کردند و در این دیدار از اقدامات و فعالیت‌های اداره‌کل تامین‌اجتماعی استان در حمایت از واحدهای تولیدی در شرایط شیوع کرونا و فراهم کردن زمینه جهش تولید قدردانی شد.

تامین 24 / مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان در این دیدار به اقدامات و عملکرد تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی در شرایط شیوع کرونا اقدامات و حمایت‌های متعددی را برای خدمات رسانی به جامعه در دستور کار قرار داد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علیاری ادامه داد: برای کاهش مراجعه مردمی، تسهیل خدمت‌رسانی و نیز پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان حاضر بیش از 45 خدمت این مجموعه به جامعه هدف به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

 

علیاری اظهار داشت: 40 درصد از مراجعه حضوری شهروندان با راه‌اندازی خدمات غیرحضوری و حدف اعتبار از دفترچه درمانی کاهش پیدا کرده است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تامین اجتماعی در زمان حاضر 48500 نفر مستمری‌بگیر در استان دارد که برای این تعداد علاوه بر هزینه‌های بخش درمان، 135 میلیارد تومان نیز به صورت ماهیانه در قالب مستمری و کمک‌های کوتاه‌مدت هزینه می‌شود.

وی با اشاره به کمک دولت و تامین اجتماعی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در ایام کرونایی گفت: با مساعدت‌های انجام شده در خصوص کارگاه‌های تولیدی، حدود 30 هزار بیمه شده اجباری استان از سوی این اداره کل حمایت شدند.

 

علیاری افزود: همچنین برای 60 هزار بیمه شده غیراجباری این استان نیز شامل مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان دورن و برون شهری، کارگران، قالیبافان و غیره مهلت پرداخت حق‌بیمه در شرایط کرونا، لحاظ و حمایت لازم از این گروه بیمه پردازان انجام شد.


 


ارسال نظر

captcha