64 درصد جمعیت استان قزوین تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

به‌مناسبت فرارسیدن هفته تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی قزوین در برنامه زنده تلویزیونی «گفت‌وگوی ویژه خبری 20» سیمای استان گفت: 64 درصد جمعیت استان صنعتی قزوین تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

تامین 24 / سیروس نصیری افزود:  75 هزار خانوار مستمری بگیر و 6400 مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان قزوین از خدمات تامین اجتماعی برخوردارند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به بیش از 6200 بیمه بیکاری در شرایط کرونا و پرداخت حدود 240 میلیارد تومان حقوق ماهانه به مستمری بگیران گفت: تعامل همه جانبه با فضای کسب و کار ملی در سال جهش تولید در دستور کار است و سازمان تامین اجتماعی در این راستا با پیشرو بودن در نهضت آی. تی. و راه‌اندازی نسخ الکترونیک، ابلاغ و بازرسی الکترونیک، پرونده هوشمند بیمه شدگان و مستمری بگیران، حذف تامین اعتبار از دفترچه‌های درمانی، بازرسی یک ساله از دفاتر قانونی مجامع کارفرمائی و ... گام‌های اساسی برداشته است.

 

وی این اقدامات را منطبق بر راهبردهای عملیاتی سازمانی پویا، چابک، پاسخگو و پایدار برای سال 1404 برشمرد که با هدف کاهش مراجعه، نظارت بر امور محوله، برون‌رفت از چالش‌های موجود و ایجاد اعتماد ملی بین مخاطبان تبیین شده است.

 

نصیری در ادامه افزود: با افزایش 26 درصدی حقوق بازنشستگان و 15 درصدی در سایر سطوح به‌ اضافه یک میلیون و 660  هزار و 14 ریال و پرداختی به‌روز بیمه تکمیلی، متناسب‌سازی حقوق این قشر از 5 تا 8 میلیون ریال با دریافت 32 هزار میلیارد تومان به عنوان بخشی از بدهی قابل توجه دولت عملیاتی شده و امید است با همیاری تصمیم گیران نظام در سال‌های آتی نیز پرداخت بدهی‌ها در مسیر ارائه مطلوب تعهدات به آسیب پذیرترین اقشار جامعه انجام شود.

 

وی در خاتمه با بیان شرایط احراز بازنشستگی، انواع بیمه‌های اجتماعی، نحوه واریز حق‌بیمه کارگران ساختمانی و ... از خدمتگزاری خالصانه و صادقانه مجموعه همکاران خود در مسیر ایجاد رضایت‌مندی مخاطبان، تقدیر کرد.

 


 


ارسال نظر

captcha