افزایش حقوق بازنشستگان از اول مرداد

مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: با اجرای طرح متناسب سازی، حقوق بازنشستگان مجدد افزایش می‌یابد.

تامین 24 / ابراهیم کشاورز با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر واگذاری معادل 32 هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی گفت: با واگذاری این سهام به سازمان تامین اجتماعی بابت تادیه دیون دولت، این امکان برای این سازمان فراهم می‌شود تا متناسب سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به مفهوم متناسب سازی بیان داشت: متناسب سازی به این مفهوم است که غیر از افزایش سنواتی که در ابتدای سال داشتیم و در خرداد اعمال کردیم، متناسب با میزان دریافتی فعلی افراد بازنشسته و سنوات خدمت‌شان افزایش دوباره حقوق را داشته باشیم.

 

مدیرکل تامین اجتماعی فارس با اشاره به اینکه بازنشستگان این سازمان در استان فارس 200 هزار نفر هستند، گفت: با اجرایی شدن این موضوع، پرداخت حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان اضافه خواهد شد.

 

کشاورز همچنین از آغاز واریز حقوق تیرماه و مابه‌التفاوت‌های فروردین و اردیبهشت مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی خبر داد و گفت: مستمری‌بگیران و بازنشستگان حقوق تیرماه خود را همراه با مابه‌التفاوت حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت‌ خود دریافت خواهند کرد.


ارسال نظر

captcha