مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

حساسیت در خصوص شغل‌های سخت و زیان‌آور/نگران تامین منابع همسان‌سازی نباشید

مصطفی سالاری گفت: «در مورد دخالت‌های برخی که تلاش می‌کند مشاغلی را تحت عنوان مشاغل سخت و زیان آور بیاورند مقابله می‌کنیم.»

تامین 24 /مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در سری نشست‌های دیده‌بان رفاه با اشاره به  متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: «در زمینه افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان پس از این بر  دو اساس خواهد بود اولی بر اساس سنوات کار محاسبه خواهد شد  و بعدی اینکه با چه سقف حقوقی بازنشسته شده‌اند. نظر مشترک شرکای سازمان و هیات دولت این بود که مبناهای دیگر برداشته شود و پس از این تنها به این 2 موضوع اکتفا خواهیم کرد. ان شاالله از مرداد ماه سال جاری به سرعت بتوانیم پرداختی همه تحت پوشش ها را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: «اطمینان داشته  باشید در خصوص همسان سازی حقوق‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم شده است و در این مورد تنها به مصوبه دولت اکتفا نکرده‌ایم توجه داشته باشید که این بودجه ٣٢ هزار میلیاردی تنها برای 2 سال است که ما برای بعد آن هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و با سازمان خصوصی‌سازی هم به توافقاتی در این زمینه رسیده ایم.»

سالاری در این زمینه اضافه کرد: «همچنین ما برنامه دیگری هم در این زمینه داریم که نگرانی در زمینه تامین منابع وجود نداشته باشد، در مجموع اگر ما از دولت هم بودجه‌ای در مورد همسان‌سازی دریافت نکنیم باز هم ضرر نکرده‌ایم  چون این مبلغ با سود روز پرداخت خواهد شد با این فرمول سازمان در همه سال ها با توجه به سود ها همواره مثبت خواهد بود.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: «پیش از این شرکا اجتماعی تامین اجتماعی می‌گفتند که چون سازمان مطالبات خود را دریافت نکرده است ورشکسته شده‌ایم ولی این درست نبود چون اکنون می‌بینیم که سازمان همچنان اعتبار خود را دارد. هم دولت و هم مجلس می‌گفتند که این واکنش‌ها اقرار است ولی اکنون اعلام ‌می‌کنیم که اگر سازمان بخواهد سراپا باشد باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم و اگر بخواهیم با فراز و نشیب‌های اقتصادی جلو برویم نباید گرفتار شعارهایی که سازمان را تخریب می‌کند بشویم.»

وی ادامه داد: «کسی با دریافت مطالبات افرادی که در مشاغل سخت و زیان اور دریافت می‌کنند مشکلی ندارد ولی در مورد دخالت‌های برخی که تلاش می‌کند مشاغلی را تحت عنوان مشاغل سخت و زیان آور بیاورند مقابله می‌کنیم. باید مراقب باشیم که تنها کسانی از این موضوع بهرمند می‌شوند که شغل‌شان واقعا سخت و زیان‌آور باشد. در دنیا تنها سن فرد در بازنشستگی تاثیر دارد که ما هم باید به آن توجه کنیم. متاسفانه در سنوات بازنشستگی مشکلاتی داریم و نباید افرادی در ٣٥ سالگی ٤٠ و ٤٥ سالگی بازنشسته شوند.»

 سالاری اضافه کرد: «اگر بخواهیم در باقی مسایل هم همسان‌سازی اعمال کنیم و تنها به بازنشسته‌ها اکتفا نکنیم نباید در تعیین مقدار حقوق بازنشستگی تنها ٢ سال آخر را ملاک قرار بدهیم و در این خصوص باید میانگین حقوق سنوات را در نظر بگیریم و حقوق بازنشستگی را با این موارد تعیین کنیم اگر این عمل را انجام دهیم به عدالت خواهیم رسید. »

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان گفت: «در خصوص نسخه الکترونیک یکی از اهداف ما این است که در مورد پرداخت‌های اقلام به روزرسانی شود و در این زمینه در برخی موارد ٢٠ درصد از مواردی که تحت پوشش نداریم تخصیص داده شود و پوشش‌ها را انجام خواهیم داد و در زمینه بیماران خاص سعی می‌کنیم داروها را درب خانه‌شان ارسال کنیم تلاش می‌کنیم کسانی که به درمان واقعی احتیاج دارند خدمات را با نسخه الکترونیکی در اختیار شان قرار بدهیم.»

موسسه عالی پژوهش نقش میاندار را بازی می‌کند

روزبه کردونی، رییس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی در نشست دوره‌‍ای دیدبان رفاه گفت: «یکی از وظایف ما این است که بتوانیم نقش میاندار را بین شرکای تامین اجتماعی داشته باشیم که این موضوع را در قالب نشست‌های دیدبان رفاه انجام می‌دهیم و در این نشست که دوره ٢٤ است از پژوهش‌گران و نمایندگان شرکای اجتماعی و مدیران سازمان و سایر همراهان برگزار می‌شود. صورت کلی نشست‌ها فراتر از یک نشست گفت‌وگو است که نتیجه این جلسات را در قالب سند منتشر می کنیم.»

وی ادامه داد: «خوشبختانه در ایام اخیر متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با همدلی مسوولان سازمان تامین اجتماعی و همچنین هیات دولت به ثمر نشست. که این رخداد را به شرکای سازمان تبریک می گویم و این موضوع می تواند گام مثبتی در زمینه رسیدن به خواسته های بازنشستگان باشد.»


ارسال نظر

captcha