انجام 49 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در قم

مدیرکل تامین اجتماعی قم از انجام بیش از 49 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی طی سال گذشته در استان خبر داد.

تامین 24 / علی‌اصغر دادخواه اظهار کرد: در سال گذشته 49 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در سطح استان انجام شد که در مقایسه با سال 97 از رشد 15 درصدی برخوردار بود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی استان قم افزود: این تعداد بازرسی علاوه بر بازرسی‌های قالیبافان و بازرسی‌های تحقیقی است که انجام می‌شود.

 

وی با تاکید بر لزوم دقت در بازرسی‌ها افزود: بازرسی از کارگاه‌ها و صنوف باید با استناد به مدارک و به گونه‌ای باشد که حق و حقوق هیچ کارگر یا کارفرمایی پایمال نشود.

 

دادخواه با بیان اینکه مشاوره صحیح به کارفرمایان در حین بازرسی بخشی از وظایف بازرسان تامین اجتماعی است، اظهار کرد: تامین اجتماعی قم با حفظ حقوق قانونی کارگران و کارفرمایان در مسیر توسعه اشتغال پایدار در استان حرکت می‌کند.

 

وی تصریح کرد: بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در راستای صیانت از حق و حقوق بیمه‌شدگان انجام می‌شود.

 

دادخواه از انجام بازرسی‌های هوشمند در اداره کل تامین اجتماعی قم خبر داد و گفت: احراز هویت کارگاهی و کارگری هنگام بازرسی از کارگاه‌ها به صورت لحظه‌ای و آنی و تطبیق مشخصات با افراد از مزیت‌های انجام بازرسی‌های هوشمند است.


ارسال نظر

captcha