بهبود خدمات تامین‌اجتماعی به کارگران ساختمانی

جلسه هم‌اندیشی و بررسی موانع صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی کردستان با حضور اعضای هیات مدیره انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی شهرستان‌های کردستان، در محل اداره کل تامین اجتماعی این استان برگزار شد.

تامین 24 / به منظور تقویت تعاملات و ارتباطات دوسویه و بیان مسایل و حل مشکلات موجود در انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان، نشستی با حضور اعضای هیئت مدیره کانون‌های انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان‌های استان کردستان در محل اداره کل تامین اجتماعی برگزار شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این جلسه مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی به عنوان بازوی اجرایی سازمان می‌توانند در راستای نیل به اهداف سازمانی و احقاق حق و حقوق بیمه شدگان و مشمولان واقعی از جمله کارگران ساختمانی و صیانت از اموال و منافع سازمان قدم‌های موثری بردارند و با برگزاری چنین نشست‌ها و ایجاد وحدت رویه و هماهنگی با کارشناسان سازمان جهت هم‌افزایی و هم سو کردن انجمن‌ها در رفع مشکلات کارگری اقدامات مناسبی انجام دهند.

 

سید صلاح قریشی با اشاره به وظایف قانونی تشکلات صنفی کارگری، اظهار داشت: وظیفه اصلی این انجمن پی‌گری حقوق و مطالبات به حق این قشر زحمتکش از مجرای قانونی است.

 

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته این انجمن‌ها در صیانت از منافع سازمان تأمین اجتماعی، گفت: وظیفه ما در سازمان تأمین اجتماعی صیانت از اموال و منافع این نهاد به عنوان حق‌الناس است که خوشبختانه تشکلات کارگری در سطح استان همراهی خوبی را در این زمینه دارند.

 

در ادامه این جلسه مشکلات و راهکارهای پیش روی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی پیرامون عملکرد، بیمه‌های اجتماعی، حق عضویت‌ها و سایر منابع مالی انجمن‌ها و چگونگی نظارت بر فعالیت آنها طرح و بررسی شد.

 

اعضای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان نیز با قدردانی از تلاش‌های مدیران تأمین اجتماعی در پی‌گیری مسایل و مشکلات کارگران اظهار کردند: ما کارگران به عنوان شرکای اجتماعی، دفاع از منافع این سازمان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌ایم و تأمین اجتماعی را متعلق به خود می‌دانیم.


ارسال نظر

captcha