روحانی اعلام کرد:

کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند

رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: اگر کارمندی در سر کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند.

تامین 24 / حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند. این یک بیماری است و وظیفه شرعی ماست که به اطرافیان بگوییم که من به این بیماری مبتلا هستم.

 

حسن روحانی: ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمات ارائه دهند، مردم باید از ماسک استفاده کنند و اگر کسی از ماسک استفاده نکرد خدمت ارائه ندهند، این قانون باید ابلاغ شود. اگر کارمندی در سر کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند.

 

وی با اشاره به توان بخش تولید کشور اظهارکرد: از روز اول گفتیم تمام مراکز تولیدی باید فعال باشند. تمام فروشگاه‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی هم فعال بودند. مدتی بقیه مشاغل را تعطیل کردیم و مدتی سفر را هم ممنوع کردیم. در زمان بازگشایی مجدد قراری گذاشتیم با مردم و گفتیم به شرط رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی مراکز باز می‌شوند و هرچه پروتکل‌ها بیش‌تر رعایت شود گشایش‌ها هم بیشتر می‌شود.

 

وی ادامه داد: رشد اقتصادی دنیا به طور متوسط در سال ۲۰۱۹، ۲.۹ دهم بوده است، ولی در سال ۲۰۲۰ که با این ویروس روبرو شدیم رشد اقتصادی منهای ۳شده است که نشان می‌دهد این ویروس چه تحول بزرگی را متاسفانه به صورت منفی در اقتصاد دنیا گذاشته است. این شرایط در کشورهای پیشرفته بدتر است. به طوری که رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۹ در کشورهای پیشرفته ۱.۷ هم بوده و در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی این است که منهای ۶.۱ باشد بنابراین شما می‌بینید چه شرایطی از نظر اقتصادی به وجود آمده است.

 

روحانی از  برنامه‌ریزی برای تعطیلی یک هفته‌ای مشاغل مختلف خبر داد.

 

منبع: ایلنا


ارسال نظر

captcha