نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی:

توسعه پایدار کشور در گرو سلامت جامعه و نیروی کار است

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی به همراه رئیس هیات مدیره هلدینگ سلامت میلاد با فرماندار و نماینده مردم خوی و چایپاره دیدار و گفت‌وگو کردند.

تامین 24 / دکتر عادل نجف‌زاده در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا شرایط سختی را طی می‌کنیم و در این شرایط اولویت اصلی ما باید حوزه درمان باشد و از ظرفیت‌های بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) نیز حداکثر استفاده را ببریم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: علی‌رغم شاخصه‌های تاریخی، جغرافیایی و جمعیتی، سرانه آموزشی و بهداشتی شهرستان خوی شرایط مطلوبی ندارد.

 

وی ادامه داد: با توجه به مزیت مرزی خوی و امکانات بیمارستان امیرالمؤمنین(ع)، این بیمارستان می‌تواند مرکز مناسبی در زمینه توریسم درمانی و جذب بیماران خارجی باشد.

 

دکتر نجف‌زاده با بیان مشکلات درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی گفت: شهرستان خوی با دارا بودن حدود 140 هزار نفر بیمه شده تنها یک درمانگاه و یک بیمارستان دارد که پاسخگوی نیازهای منطقه نیست.

 

وی با اشاره به مرکزیت خوی در شمال استان و نزدیکی شهرهای ماکو، چالدران، سلماس، پلدشت و غیره گفت: با تجهیز و استفاده کامل از تمام ظرقیت بیمارستان می‌توان نیازهای درمانی منطقه را تأمین و از مسافرت‌های غیرضروری بیمه شدگان به تبریز و ارومیه جلوگیری کرد.

 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: سازمان تأمین اجتماعی سازمان عظیم اقتصادی است و  نباید کسانی که سابقه اجرایی و مدیریت در بنگاه‌های اقتصادی ندارند، در هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه آن به‌کارگیری شوند.

 

وی در ادامه افزود: توسعه پایدار کشور در گرو سلامت جامعه و نیروی کار است و کمترین کم کاری در این حوزه صدمات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

 

دکتر نجف‌زاده گفت: دغدغه اصلی ما سلامت مردم است و تحقق این امر بدون ترمیم و تأمین زیرساخت‌های لازم ممکن نخواهد بود.

 

وی افزود: در صورت تأمین زیرساخت‌های مناسب بهداشتی و درمانی شهرستان خوی و استفاده از تمام ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین می‌توان در محرومیت‌زدایی منطقه نقش فعالی را ایفا کرد.

 

عابدی فرماندار خوی نیز در این دیدار گفت: متاسفانه عدم استفاده از ظرفیت‌های بیمارستان مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرده است که امیدواریم با برنامه ریزی و مدیریت مناسب و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود بیمارستان این مشکلات رفع و بیمه شدگان منطقه از این امکانات استفاده کنند.

 

دکتر میراکبری، رئیس هیات مدیره هلدینگ سلامت میلاد نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اهداف و ماموریت‌های این هلدینگ گفت: به عنوان بخشی از نظام درمان کشور در قبال جان مردم مسئول هستیم و از اینکه مسائل به‌طور شفاف بیان شود استقبال می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: هلدینگ سلامت به هیچ عنوان خصوصی نیست و در راستای اهداف و ماموریت‌های سازمان تأمین اجتماعی و در چارچوب سطح بندی خدمات  فعالیت می‌کند و فقط مدل و شیوه مدیریتی آن با سایر بیمارستان‌های ملکی سازمان متفاوت است.

 

دکتر میراکبری در ادامه با اشاره به امکانات بیمارستان امیرالمؤمنین خوی گفت: تجهیزاتی که در این بیمارستان به‌کار رفته بیش از تجهیزات یک بیمارستان مرجع است و سعی کرده‌ایم بهترین امکانات و تجهیزات را در این بیمارستان فراهم کنیم.

 

وی گفت: اتاق‌های عمل این بیمارستان با بهترین تکنولوژی‌های روز تجهیز شده‌اند.

 

رئیس هیات مدیره هلدینگ سلامت میلاد گفت: باید همواره در مسیر ترمیم و ارتقای سیستم باشیم و در این راه از هر امکانی که ما را در جهت بهبود عملکرد و ارائه خدمات بهتر و بیشتر کمک کند، استقبال می‌کنیم.

 

وی افزود: خوشبختانه با تغییر مدیریت بیمارستان طی ماه‌های اخیر شاهد پیشرفت و بهبود عملکرد بیمارستان بوده‌ایم و روند روبه رشدی داشته‌ایم. باید بیش از این در حهت اعتلای اهداف سازمانی و خدمت به بیمه شدگان تلاش کنیم.

 

دکتر اسمعیل‌زاده، مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: در شهرستان خوی حدود 135هزار نفر از دفترچه درمانی استفاده می‌کنند که خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان منطقه با بهره‌گیری از یک درمانگاه ملکی و بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) ارائه می‌شود.

 

وی افزود: در بخش درمان غیر مستقیم نیز بدون هیچ محدودیتی با تمامی پزشکان و مراکز درمانی متقاضی در سطح شهرستان قرارداد بسته و از این طریق نیز خدمات مورد نیاز بیمه شدگان ارائه می‌شود.

 

دکتر اسمعیل‌زاده در ادامه افزود: مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی سرمایه‌های بیمه شدگان هستند و بیمارستان امیرالمؤمنین خوی نیز با توجه به پیش بینی‌های انجام شده استعداد توسعه تا 50 تخت را دارد ولی متاسفانه به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، نمی‌توانیم از تمام ظرفیت‌های این بیمارستان استفاده کنیم.


ارسال نظر

captcha