دیدار مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی با نماینده خمین

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی با نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تامین 24 / علیرضا نظری در این دیدار گفت: مراجعه کنندگان اصلی مراکز درمانی تامین اجتماعی کارگران و بازنشستگان هستند و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور مدیران این سازمان وظیفه سنگین‌تری در قبال مخاطبان خود دارند و لازم است خدمات تامین اجتماعی توسعه و گسترش یابد؛ بیمه شدگان تامین اجتماعی هم بیشتر تمایل دارند خدمات درمانی را در مراکز متعلق به تامین اجتماعی دریافت کنند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، نماینده خمین اظهار داشت: برای تقویت سازمان تامین اجتماعی و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و خدمت رسانی به مردم آماده هر گونه کمک به سازمان و پیگیری مسائل و مشکلات آن از طریق مجمع نمایندگان استان در مجلس هستیم تا از طریق افزایش کیفیت و کمیت خدمات، رضایت‌مندی مردم افزایش یابد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی در این دیدار گفت: سازمان تامین اجتماعی بزرگ‌ترین خریدار خدمات درمانی و دومین تولید کننده این خدمات در کشور است و مدیریت درمان استان مرکزی نیز با تبعیت از اهداف کلان سازمانی در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم خدمات درمانی را به بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان ارائه می‌کند.

 

دکتر روح‌اله سهرابی افزود: در بخش درمان مستقیم خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان استان، در مراکز درمانی ملکی که مشتمل بر 3 بیمارستان، یک پلی کلینیک تخصصی شبانه روزی، 3 درمانگاه تخصصی و 4 درمانگاه عمومی است به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: در بخش درمان غیر مستقیم نیز با 93 درصد مراکز درمانی استان یعنی 717 مرکز شامل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، مطب‌های پزشکان و سایر مراکز تشخیصی و درمانی جهت بهره‌مندی بیمه شدگان از خدمات درمانی متنوع و تخصصی مراکز غیرملکی قرارداد منعقد شده است.

 

دکتر سهرابی افزود: 68 درصد از جمعیت حدود یک میلیون و 500 هزار نفری استان مرکزی که معادل بیش از 950 هزار نفر است تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و این گستردگی جمعیت تحت پوشش نشان دهنده مسئولیت سنگین در پاسخگویی به مردم استان است.

 

وی با اشاره به اقدامات اخیر سازمان گفت: علی‌رغم وجود مشکلات با پیگیری و تدابیر مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت و به‌روز رسانی شده است تا کرامت بیمه شدگان حفظ و رضایت‌مندی آنان افزایش یابد.


 


ارسال نظر

captcha