نخستین جشنواره نظام پیشنهادات کارکنان تامین اجتماعی قم برگزار شد

نخستین جشنواره نظام پیشنهادات اداره کل تامین اجتماعی استان قم با تقدیر از نفرات برتر و منتخب برگزار شد.

تامین 24 / این جشنواره در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام پیشنهادها و به منظور تقدیر از برترین‌ها و ترویج فرهنگ مشارکت و همیاری بین کارکنان برگزار شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این جشنواره، موضوعات بهبود بهره‌وری سازمان با استفاده از نظام مشارکت کارکنان، نهادینه سازی اندیشه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در بدنه نظام برنامه‌ریزی استراتژیک و نیز شناسایی مؤلفه‌ها و توانمندسازهای سازمانی موفقیت نظام پیشنهادها و ارتقا وضعیت جاری آن مورد بررسی قرار گرفت.

 

مدیرکل تامین اجتماعی قم در این جشنواره که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی انجام شد، گفت: نظام مشارکت و پیشنهادها یکی از نظام‌های مدیریتی پویاست که کارکنان سازمان درباره ارتقای بهره‌وری مشارکتی فعالانه دارند و پیشنهادهای خود را در قالب طرح‌هایی به سازمان ارائه می‌کنند.

 

علی‌اصغر دادخواه اظهار داشت: نظام مشارکت و پیشنهادها، یک نظام هم‌فکری و هم‌اندیشی برای رسیدن به اهداف سازمان است و با انجام این مهم گام‌های بسیار خوبی در این مسیر برداشته شده است.

 

وی افزود: ایجاد محیط مناسب و فرصت برای مشارکت فکری کارکنان در امور سازمان به صورت داوطلبانه و برخوردار کردن آنان از ثمرات مادی و معنوی از اهم اهدافی است که در این نظام دنبال می‌شود.

 

دادخواه اضافه کرد: هدف اصلی نظام مدیریت مشارکتی، توسعه ارزش‌های انسانی کلیه کارکنان و استفاده از هوش، استعداد و خلاقیت آنها در راستای اهداف سازمان تامین اجتماعی است.

 

در ادامه این جشنواره، علیرضا حیاتی دبیر نظام پیشنهادات اداره کل تامین اجتماعی قم گزارشی از عملکرد نظام پیشنهادات در سال 98 ارایه کرد.

 

وی با بیان اینکه این اداره کل در بخش سرانه ارائه پیشنهاد در بین ادارات کل و مدیریت‌های درمان تامین اجتماعی کشور مقام نخست را کسب کرده است، گفت: سرانه مشارکت در نظام پیشنهادات در اداره کل تامین اجتماعی قم به 1/ 5 پیشنهاد به ازای هر نفر در سال 98 رسید و این موفقیت حاصل حضور کارکنان خلاق و توانمند اداره کل و شعب و ایجاد محیطی دانش محور و توجه به سرمایه‌های انسانی و مدیریت مشارکتی از سوی مدیریت ارشد این مجموعه است.

 

حیاتی اظهار کرد: سال گذشته 336 پیشنهاد از سوی کارکنان اداره کل و شعب تامین اجتماعی قم به دبیرخانه نظام پیشنهادات ارسال شد که در 31 جلسه کمیته‌ای به همین نام مورد بحث و بررسی فنی و دقیق قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: از بین پیشنهادهای ارسال شده در سامانه، تعداد 143 پیشنهاد مورد تایید نهایی قرار گرفت و برای ادامه بررسی به دبیرخانه مرکزی نظام پیشنهادات در سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

 

وی افزود: 150 همکار در این فرآیند نظام پیشنهادات شرکت کردند که پیشنهادهای 69 نفر مورد تایید نهایی کمیته استانی قرار گرفت.

 

حیاتی گفت: آقایان محمد تلخابی، علیرضا حیاتی، محمد عاشوری و حسین نجف‌زاده به ترتیب با 18، 12، 10 و 8 پیشنهاد تایید شده رتبه‌های اول تا چهارم را در بین کارکنان اداره کل و شعب 4 گانه تامین اجتماعی استان قم کسب کردند.

 

پدر این جشنواره که با حضور دادخواه، اعضای کمیته نظام پیشنهادات و کارکنان اداره کل تامین اجتماعی قم برگزار شد، از نفرات منتخب نظام پیشنهادها در هر واحد تقدیر و جوایزی به آنان اهدا شد.


ارسال نظر

captcha