نشست مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی به همراه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و جمعی از مدیران حوزه سلامت با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان در خصوص مسائل حوزه بهداشت و درمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

تامین 24 / این نشست در فرمانداری محلات به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات بهداشت و درمان با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران حوزه سلامت برگزار شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در این نشست گفت: نشست این مجمع با مدیران استانی فرصتی است تا نمایندگان مردم با اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان‌ها و نهادها آشنا شوند و مسایل و مشکلات استان با هماهنگی بیشتر با مدیران اجرایی رفع شود.

 

علی‌اکبر کریمی افزود: سازماندهی مجلس یازدهم پس از بررسی اعتبارنامه نمایندگان مجلس و تشکیل کمیسیون‌های تخصصی انجام شد و برای نخستین بار یک نماینده از استان مرکزی در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی حضور دارد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: در این نشست چالش‌ها، مشکلات و نقاط قوت و ضعف استان و منطقه و حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی افزود: استان مرکزی ظرفیت‌های زیادی دارد و امید است با همگرایی افزون‌تر نسبت به سابق مسایل با انسجام بیشتر پیگیری شود.

 

وی گفت: مطالبات سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت شده و وضعیت پرداخت بدهی‌ها بسیار خوب است. خواستار افزایش نیروی متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی  و توسعه خدمات به بیمه شدگان هستیم.

 

نماینده ساوه و زرندیه در خانه ملت نیز در این نشست گفت: این شهرستان با پایتخت همجوار است اما بعد از انقلاب هنوز یک بیمارستان دولتی در آن ساخته نشده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سبزی افزود: نبود پزشک عمومی و متخصص در برخی مناطق روستایی مهم‌ترین دغدغه مردم ساکن در این مناطق است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه بیان داشت: وجود بیمارستان تامین اجتماعی در ساوه نعمت بزرگی است و اگر بیمارستان تامین اجتماعی در زمان  شیوع کرونا نبود معلوم نبود چه اتفاق و بحرانی به وقوع می‌پیوست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ساوه نیز در این نشست گفت: کادر درمانی شاغل در بیمارستان‌های تامین اجتماعی در بحران کرونا تلاش و کمک زیادی کردند.

 

دکتر مصری افزود: از مجمع نمایندگان می‌خواهم از هدایت بودجه کرونا به بیمارستان‌های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح حمایت کنند.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی در نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: 68 درصد از جمعیت حدود یک میلیون و 500 هزار نفری استان مرکزی که معادل بیش از 950 هزار نفر است تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی است و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مرکزی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان ارائه خدمت می‌کند.

 

دکتر روح‌اله سهرابی افزود: در بخش درمان مستقیم خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان استان، در مراکز درمانی ملکی که مشتمل بر 3 بیمارستان، یک پلی کلینیک تخصصی شبانه روزی، 3 درمانگاه تخصصی و 4 درمانگاه عمومی است به صورت رایگان ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: در بخش درمان غیر مستقیم با 93 درصد مراکز درمانی استان یعنی 717 مرکز شامل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، مطب‌های پزشکان و سایر مراکز تشخیصی و درمانی جهت بهره‌مندی بیمه شدگان از خدمات درمانی متنوع و تخصصی مراکز غیرملکی قرارداد منعقد شده است.

 

وی از حضور موثر و زحمات نمایندگان شهر اراک در سفر مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی به استان مرکزی و شرکت در جلسات با شرکای اجتماعی قدردانی کرد و گفت: در سفر دکتر سالاری به استان مرکزی، بودجه لازم برای تکمیل و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اختصاص یافت تا با تکمیل پروژه و جدا شدن بخش بستری بیمارستان از بخش سرپایی فرصتی برای ایجاد یک بخش جدید و توسعه و بهبود خدمات پیدا شود.

 

دکتر سهرابی ادامه داد: بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان مرکزی از بهترین امکانات، تجهیزات پزشکی، هتلینگ و پرسنل برخوردار هستند؛ باید سهمیه‌ای برای تامین اجتماعی در نظر گرفته شود تا نیروهای متخصص بتوانند پس از پایان طرح جذب سازمان شوند.

 

مدیر درمان استان مرکزی با اشاره به اقدامات اخیر سازمان گفت: مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی پرداخت و به‌روزرسانی شده است و خرید خدمات با کیفیت در جهت تکریم بیمه شدگان و افزایش رضایت‌مندی آنان از برنامه‌های سازمان است.


ارسال نظر

captcha