آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان سرطان از اولویت‌های استان یزد است

مدیردرمان تأمین‌اجتماعی یزد در دیدار با چهار نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه عملکرد درمان تأمین‌اجتماعی در استان، بر اولویت برنامه‌های مدیریت ‌درمان بر رفع نیاز‌های درمانی بیمه‌شدگان تاکید کرد و خواستار پیگیری نمایندگان جهت تسریع در آغاز به کار ساخت بیمارستان 150 تختخوابی سرطان استان شد.

تامین 24 / دکتر محمدحسین توحیدی‌فر در این جلسه، ضمن ارائه گزارش عملکرد درمان تأمین اجتماعی در استان، پیگیری احداث بیمارستان 150 تختخوابی سرطان استان را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های مدیریت درمان در سال 99 برشمرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ادامه داد: کلیه مجوزهای لازم برای احداث بیمارستان سرطان از وزارت بهداشت دریافت و نقشه‌های مربوطه آماده شده و به تایید وزارت بهداشت رسیده است. امیدواریم با پی‌گیری‌های انجام شده درسال 99 شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه عظیم باشیم.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی یزد با بیان اینکه این پروژه تنها مختص استان یزد نیست و به عنوان بیمارستان تخصصی جراحی سرطان در جنوب شرق کشور مطرح است، گفت: با توجه به اینکه یزد یکی از قطب‌های درمان کشور محسوب می‌شود و سالیانه بیماران زیادی از استان‌های جنوب و جنوب‌شرق کشور برای درمان به این استان مسافرت می‌کنند و نیز با توجه به تعداد زیاد بیماران سرطان در استان، توجه به احداث بیمارستان سرطان یک امر ضروری به نظر می‌رسد.

 

دکتر توحیدی‌فر همچنین با اشاره به جمعیت یک میلیون و 250 هزار نفری استان‌ گفت: نزدیک به 74 درصد جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی است که برای ارائه خدمات درمانی به این تعداد بیمه‌شده در حال‌ حاضر علاوه بر وجود 12 مرکز سرپایی و یک بیمارستان 304 تختخوابی در استان، با عقد قرارداد با 1171 مرکز درمانی خصوصی و دولتی، شرایط استفاده بیمه شدگان از خدمات بستری و سرپایی تسهیل شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه همواره هزینه‌های درمانی در استان یزد به مراتب از دیگر استان‌ها پایین‌تر‌ است، گفت: متوسط هزینه یک پرونده بستری درسال 98 در کشور بیش از یک میلیون و 900 هزارتومان بوده که این عدد در استان یزد نزدیک به  یک میلیون و 500 هزار تومان است.

 

دکتر توحیدی‌فر ادامه داد: هر چند طی سال‌های گذشته به دلیل شرایط بد اقتصادی مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد با تاخیر مواجه شده بود ولی با سیاست‌گذاری‌های انجام شده، در حال حاضر کلیه مطالبات مراکز دانشگاهی تا پایان آذر ماه 98 و 60 درصد علی‌الحساب مطالبات از دی ماه 98 تا پایان فروردین 99 نیز پرداخت شده است.

 

وی افزود: در همین راستا کلیه مطالبات مراکز غیردانشگاهی نیز تا پایان بهمن 98 پرداخت شده است.

 

وی در ادامه با تاکید بر تلاش مجموعه درمان تأمین اجتماعی استان برای توسعه خدمات درمانی در سال‌های گذشته، تاسیس درمانگاه‌های شهرستان تفت و نیز ساخت و ارتقای درمانگاه‌های بافق، اردکان و ابرکوه را گامی در این راستا برشمرد.

 

وی افزود: همچنین در بخش بستری تعداد تخت‌های فعال بیمارستان شهدای کارگر از 274 تخت به 304 تخت افزایش یافته است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی یزد در پایان با اشاره به اینکه درسال 98 در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم بیش از 686 میلیارد تومان جهت ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تأمین اجتماعی هزینه شده است، گفت: این در حالی‌ست که بودجه مصوب در سال 98 نزدیک به 578 میلیارد تومان بوده که مبلغ 108 میلیارد تومان مازاد بر بودجه مصوب در استان هزینه شده است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه نزدیک به 35 درصد بیماران از استان‌های مجاور به استان عزیمت می‌کنند، بودجه مربوط به سرانه درمان این تعداد بیمه شده از بودجه سایر استان‌ها کسر و به بودجه استان یزد اضافه می‌شود.

 

در پایان این جلسه، پی‌گیری ساخت بیمارستان سرطان یزد، احداث درمانگاه در شهرستان‌های خاتم و بهاباد، احداث بیمارستان مشترک در شهرستان‌های میبد و اردکان، ارتقای مراکز درمانی استان و افزایش پزشکان متخصص در مراکز، شبانه روزی شدن پلی کلینیک شهرستان اردکان و پی‌گیری سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری شستا در استان به‌واسطه صنعتی بودن استان یزد، از جمله درخواست‌هایی بود که از سوی نمایندگان مردم استان در مجلس شواری اسلامی مطرح شد.


 


ارسال نظر

captcha