تشکیل 80 هزار پرونده الکترونیکی بیماران مزمن در مراکز درمانی گیلان

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: از ابتدای شروع طرح نظام ارجاع داخلی و تشکیل پرونده بیماران مزمن قریب به 80 هزار پرونده بیماران مزمن به صورت الکترونیکی در مراکز ملکی تامین اجتماعی گیلان تشکیل شد.

تامین 24 / دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد اظهار داشت: برای چهار گروه از بیماران دیابتی، فشارخون، بیماری‌های قلبی‌ و عروقی و اعصاب‌ و روان پرونده الکترونیکی توسط پزشکان مراکز درمانی تشکیل شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: برای بیماران مبتلا به دیابت بیش از 36 هزار پرونده، بیماران مبتلا به فشارخون بیش از 53 هزار پرونده، بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی و عروقی بیش از 15 هزار پرونده و بیماران مبتلا به اعصاب و روان بیش از 5 هزار پرونده الکترونیکی تشکیل شده است که البته امکان دارد یک فرد دو یا چند بیماری داشته باشد که ماهیانه کار مراقبت، تامین و تجویز داروی این گروه از بیماران برعهده همکاران مراکز درمانی است.

 

دکتر شهدی‌نژاد همچنین به ارجاع داخلی اشاره کرد و بیان داشت: به طور میانگین ماهیانه حدود 4000 بیمار توسط پزشکان متخصص از طریق نظام ارجاع داخلی در سطح مراکز درمانی استان ویزیت می‌شود.


ارسال نظر

captcha