نخستین جشنواره مشارکت و نظام پیشنهادات کارکنان تامین اجتماعی قم برگزار شد

نخستین جشنواره نظام پیشنهادات اداره کل تامین اجتماعی استان قم با تقدیر از نفرات برتر و منتخب به پایان رسید.

تامین 24 / این جشنواره در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام پیشنهادها و به منظور تقدیر از برترین‌ها و ترویج فرهنگ مشارکت و همیاری بین کارکنان برگزار شد.

در این جشنواره، موضوعات بهبود بهره‌وری سازمان با استفاده از نظام مشارکت کارکنان، نهادینه سازی اندیشه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در بدنه نظام برنامه‌ریزی استراتژیک و نیز شناسایی مؤلفه‌ها و توانمندسازهای سازمانی موفقیت نظام پیشنهادها و ارتقا وضعیت جاری آن مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روز چهارشنبه اداره کل تامین اجتماعی قم؛ مدیرکل تامین اجتماعی قم در این جشنواره که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی انجام شد، گفت: نظام مشارکت و پیشنهادها یکی از نظام‌های مدیریتی پویاست که کارکنان سازمان درباره ارتقا بهره وری مشارکتی فعالانه دارند و پیشنهادهای خود را در قالب طرحهایی به سازمان ارائه می کنند.
علی اصغر دادخواه اظهارداشت: نظام مشارکت و پیشنهادها، یک نظام هم‌فکری و هم‌اندیشی برای رسیدن به اهداف سازمان است و با انجام این مهم گام‌های بسیار خوبی در این مسیر برداشته شده است.
وی افزود: ایجاد محیط مناسب و فرصت برای مشارکت فکری کارکنان در امور سازمان به صورت داوطلبانه و برخوردار کردن آنان از ثمرات مادی و معنوی از اهم اهدافی است که در این نظام دنبال می‌شود.
دادخواه اضافه کرد: هدف اصلی نظام مدیریت مشارکتی، توسعه ارزش‌های انسانی کلیه کارکنان و استفاده از هوش، استعداد و خلاقیت آنها در راستای اهداف سازمان تامین اجتماعی است.
در ادامه این جشنواره، علیرضا حیاتی دبیر نظام پیشنهادات اداره کل تامین اجتماعی قم گزارشی از عملکرد نظام پیشنهادات در سال 98 ارایه کرد .
وی با بیان اینکه این اداره کل در بخش سرانه ارائه پیشنهاد در بین ادارات کل و مدیریت های درمان تامین اجتماعی کشور مقام نخست را کسب کرده است، گفت: سرانه مشارکت در نظام پیشنهادات در اداره کل تامین اجتماعی قم به 5/1 پیشنهاد به ازای هر نفر در سال 98 رسید و این موفقیت حاصل حضور کارکنان خلاق و توانمند اداره کل و شعب و ایجاد محیطی دانش محور و توجه به سرمایه های انسانی و مدیریت مشارکتی از سوی مدیریت ارشد این مجموعه است.
حیاتی اظهار کرد: سال گذشته 336 پیشنهاد از سوی کارکنان اداره کل و شعب تامین اجتماعی قم به دبیرخانه نظام پیشنهادات ارسال گردید که در 31 جلسه کمیته ای به همین نام مورد بحث و بررسی فنی و دقیق قرار گرفت.
وی ادامه داد: از بین پیشنهادات ارسال شده در سامانه، تعداد 143 پیشنهاد مورد تایید نهایی قرار گرفت و برای ادامه بررسی به دبیرخانه مرکزی نظام پیشنهادات در سازمان تامین اجتماعی ارسال گردید.
وی افزود: 150 همکار در این فرایند نظام پیشنهادات شرکت کردند که پیشنهادهای 69 نفر مورد تایید نهایی کمیته استانی قرار گرفت.
حیاتی گفت: آقایان محمد تلخابی، علیرضا حیاتی ، محمد عاشوری و حسین نجف زاده به ترتیب با 18 ، 12، 10 و 8 پیشنهاد تایید شده رتبه های اول تا چهارم را در بین کارکنان اداره کل و شعب 4 گانه تامین اجتماعی استان قم کسب کردند.
در این جشنواره که با حضور دادخواه "مدیرکل" ، اعضای کمیته نظام پیشنهادات و کارکنان اداره کل تامین اجتماعی قم برگزار شد، از نفرات منتخب نظام پیشنهادها در هر واحد تقدیر و جوایزی به آنان اهدا شد.

ارسال نظر

captcha