رئیس دیوان عدالت اداری:

سازمان تامین اجتماعی بیشترین نقش را در ایجاد رضایت‌مندی جامعه دارد

هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نشست با حسین امیری‌گنجه، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در راستای تحقق عدالت و امنیت اجتماعی فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد، بسیار اثربخش و تعیین‌کننده است.

تامین 24 / حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی گفت: اقشار مختلف و ضعیف و محروم، بیشترین خدمات را از تامین اجتماعی دریافت می‌کنند و بی‌شک فعالیت مدیران و کارکنان این سازمان نوعی عبادت محسوب می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه قوانین مربوط به تامین اجتماعی نیازمند بازنگری است، گفت: وضع قوانین و مقررات، بی‌آنکه بار مالی آن بیش‌بینی شده باشد، این سازمان را با چالش‌های گوناگون روبه‌رو می‌کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، ماهیت صدور آرا و احکام را نوعی حق‌الناس و دفاع از حق و حقوق مردم دانست.

 

وی کاهش تردد مردم، ورود پرونده‌ها و به حداقل رساندن زمان دادرسی را یکی از اقدامات مهم دیوان عدالت اداری دانست و گفت: به منظور جلوگیری از تناقص و تعارض آرا، سامانه الکترونیکی تهیه شده و به بهره‌برداری رسیده است که با مشاهده آرای مشابه از تناقص و گردش کار پرونده‌ها و تردد ارباب‌رجوع نیز کاسته خواهد شد.

 

رئیس دیوان عدالت اداری، تعامل و گفت‌وگوی دیوان عدالت اداری را با سازمان تامین اجتماعی و واحدهای تابعه آن فرصتی مغتنم در به حداقل رساندن مشکلات مردم دانست.

 

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در این نشست با اشاره به فلسفه و ماهیت سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی، بیش از 44 میلیون نفر از اقشار مولد جامعه و افراد تحت تکفل آن را تحت پوشش خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی خود قرار داده است و منابع اصلی آن از محل حق بیمه‌های پرداختی کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود و خدمات آن نیز به بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری‌بگیران بر اساس استانداردهای تعیین‌شده توسط نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کار و اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی است.

 

حسین امیری گنجه، حکمرانی خوب را یکی از مصادیق اثربخش در تحقق اهداف متعالی سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: هدف اصلی در حکمرانی خوب این است که اطمینان دهیم سازمان می‌تواند با کمک کارکنان و ذی‌نفعان خود به موفقیت بزرگی دست یابد و فرصت‌های جدید را شناسایی و برای آتیه سرمایه‌گذاری کند.

 

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به تغییرات گسترده اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در سطح جامعه و سازمان‌های بزرگ، استقرار فرهنگ حکمرانی خوب را یکی از نیازهای اثربخش در تغییر پارادایم راهبردهای سازمانی دانست و افزود: در یک حکمرانی خوب صرفا به دنبال نیروی کار، سرمایه انسانی یا سرمایه فیزیکی نیستیم؛ بلکه بیشتر به دنبال گسترش و تعمیق معنای کیفیت در میان ذی‌نفعان خود هستیم.


ارسال نظر

captcha