مدیرکل تامین‌اجتماعی استان قزوین:

بیمه شدگان بیکار تامین‌اجتماعی حمایت می‌شوند

مدیر کل تامین اجتماعی قزوین، طی یک مصاحبه تلویزیونی شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری مشاغل پر خطر در زمان پیشگیری از شیوع کرونا را تبیین کرد.

تامین 24 / سیروس نصیری ارائه خدمات غیر حضوری و امهال حق بیمه کارفرمائی در برخی مشاغل ریسک پذیر را از جمله مهم‌ترین اقدامات در این وضعیت عنوان کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی غیر دولتی و مشاع بین نسلی است و ماهانه 2000 میلیارد تومان از درآمدهای آن تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است. لذا همراهی کارفرمایان در پرداخت حق بیمه و به ویژه مطالبات 600 میلیارد تومانی آنان به استان ضروری است و از سوی دیگر ما نیز خود را مدیون حمایت‌های مجامع کارگری و کارفرمایی دانسته تا تکلیف و وظیفه اصلی خود را انجام دهیم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین در ادامه افزود: تعداد بیکاران استان که در اسفند 98 شغل آن‌ها در زمره مشاغل پرخطر در شرایط کرونا بود، 2974 نفر است. وضعیت این افراد پس از ثبت‌نام در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شده و 1000 نفر آنان طی دو مرحله از مبلغ یک میلیون تومان تا یک میلیون و 300 هزار تومان دریافت کرده‌اند. بررسی باقی افراد پس از اصلاحات شماره شبا و ... در دست اقدام قرار دارد

 

وی افزود: همچنین آمار متقاضیان بیمه بیکاری در فروردین سال جاری در استان 6222 نفر بوده است که 4244 نفر آنان در مرحله اول مبالغ بیمه بیکاری خود را دریافت کرده و دیگر مشمولان نیز پس از تکمیل اطلاعات خود در چند روز آتی مقرری خود را دریافت خواهند کرد.

 

وی حذف تامین اعتبار از دفاتر درمانی را در سال جاری از جمله اقدامات موثر سازمان در زمینه استحقاق درمان در مسیر گام نهادن در مسیر نهضت آی.تی. عنوان کرد و گفت: خرسندیم که اکنون هیچ فردی برای امور بیمه‌ای خود نیازمند مراجعه حضوری به تامین اجتماعی نیست. امید است تسهیل در ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی سازمان هر چه مطلوب‌تر از گذشته عملیاتی شود.

 


 


ارسال نظر

captcha