مهمترین منابع سازمان تامین اجتماعی، حق بیمه‌های ماهانه است

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر با دکتر جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تامین 24 / عبدالله شیرکوند، مدیر کل تامین اجتماعی بوشهر در این دیدار ضمن ارائه گزارش مفصلی از وضعیت عملکردی سازمان به تعداد بیمه شدگان، مستمری بگیران و همچنین وضعیت منابع و مصارف، اظهار کرد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی دارای ۴۴ میلیون بیمه شده اصلی و تبعی و همچنین نزدیک به ۳ میلیون ۹۰۰ هزار پرونده مستمری و بازنشسته در سطح کشور است. میزان مصارف سازمان در سال ۹۹ ماهیانه 12600 میلیارد تومان است که مبلغ ۸۸۰۰ میلیارد آن بابت حقوق بازنشستگی و مستمری، ۳۰۰۰ میلیارد آن بابت هزینه‌های درمانی و الباقی مربوط به تعهدات کوتاه‌مدت و سایر هزینه‌ها است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، شیرکوند افزود: در استان بوشهر نیز در حال حاضر ۳۴۰ هزار بیمه شده اصلی و با درنظر گرفتن افراد تبعی یک میلیون نفر را تحت پوشش داریم که این پوشش به میزان ۸۰ درصد است. تعداد بازنشستگان مستمری بگیران نیز بالغ بر۲۹ هزار نفر است و ماهیانه تنها ۶۵ میلیارد تومان بازنشستگی و مستمری پرداخت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: دیون سازمان تامین اجتماعی در عداد دیون ممتازه و حق‌الناس است و همگی وظیفه حفظ و حراست از منابع سازمان را داریم.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: میزان دیون سازمان در کشور از کارفرمایان محترم ۳۲ هزار میلیارد تومان و در استان بوشهر نیز نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان است که باید همگی کمک کنند تا با تمهیدات لازم این مطالبات به سازمان پرداخت یا تعیین تکلیف شود.

 

وی با تاکید به اینکه مهمترین منبع تامین منابع سازمان، مبالغ حق‌بیمه‌های ماهانه است، به پرداخت طلب مراکز دانشگاهی از سازمان و به‌روز شدن آن اشاره و اظهار کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده ازسوی مدیر عامل محترم سازمان طلب مراکز غیر دانشگاهی نیز به‌روز خواهد شد و ضمنا این مراکز می‌توانند چنانچه دارای بدهی به سازمان باشند، با ارائه درخواست نسبت تهاتر آن با میزان طلب خود از سازمان اقدام کنند.

 

شیرکوند در ادامه به استفاده سازمان از فناوری‌های نوین و دیجیتال در ارایه خدمات غیرحضوری اشاره و اعلام کرد که بیمه شدگان، کارفرمایان ومستمری بگیران عزیز می‌توانند جهت دریافت خدمات غیرحضوری به سامانه eservices.tamin.ir مراجعه کنند.

 

وی با اشاره به حذف اعتبار دفترچه‌های درمانی اظهار داشت: این موضوع موجب حذف مراجعه ۳۸ میلیونی در سطح کشور و ۴۰۰ هزار مراجعه در سطح استان بوشهر می‌شود. با حذف تاریخ اعتبار دفاتر درمانی، روش استحقاق درمان به عنوان جانشین در نظر گرفته شده که از شش روش قابل دسترسی است. سه روش با استفاده از کد ussd و سه روش دیگر اینترنتی است.

 

وی در پایان به مرکز CRM سازمان اشاره و اظهار کرد: کلیه مخاطبان سازمانی در صورتی با مشکل یا سوالی مواجه هستند، می‌توانند از طریق شماره گیری ۱۴۲۰ نسبت به طرح موضوع اقدام کنند تا پاسخ لازم از سوی کارشناسان ذی‌ربط ارائه شود.

 

در ادامه دکتر جمیری، نماینده مردم بندر بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از خدمات ارائه شده از سوی سازمان به مشکلات بیمه ملوانان اشاره کرد که ضروری است پی‌گیری لازم برای ایجاد شرایط درمانی و بازنشستگی این گروه حرفه‌ای انجام شود تا آنان نیز بتوانند همانند سایر بیمه شدگان از تمامی خدمات تامین‌اجتماعی بهره‌مند شوند.

 

وی برنامه‌ریزی را اصل اول هرکار دانست و گفت: از نظرات کارشناسی و تخصصی برنامه‌ریزان به منظور پیشبرد امور در سازمان استفاده شود.

 

دکتر جمیری خاطرنشان کرد: آنچه مهم است، رضایت‌مندی است و سازمان تامین اجتماعی با ارائه خدمات بهینه به مخاطبان خود زمینه رضایت‌مندی آنان را فراهم کند و این اصل است.

 


 


ارسال نظر

captcha