در سال 98 انجام شد؛

پرداخت ماهانه 300 میلیارد تومان تعهدات بیمه‌ تامین‌اجتماعی گیلان

دومین نشست مدیران عضو شورای هماهنگی رفاه گیلان در سال‌جاری به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار شد.

تامین 24 / دومین جلسه شورای هماهنگی رفاه استان گیلان با حضور مهندس کوچکی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت و مدیران دستگاه‌های عضو به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی گیلان برگزار شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی حسین‌نژاد، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این نشست با اشاره به پرداخت تعهدات 3500 میلیارد تومانی بخش بیمه‌ای در سال گذشته به جامعه بیمه شدگان و مستمری بگیران اظهار داشت: این رقم بیانگر متوسط ماهانه 300 میلیارد تومان است.

 

وی ساختار نامناسب اقتصادی حاکم بر صنایع و واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر در کنار سالمندی استان، پائین بودن نسبت پشتیبانی (بیمه شدگان به مستمری بگیران) و مهاجر پذیری که سبب پرداخت حق بیمه در استان‌های دیگر و دریافت تعهدات در گیلان می‌شود را از عوامل اصلی رشد بالای مصارف برشمرد.

 

تبیین آخرین اقدامات سازمان در توسعه خدمات غیرحضوری از جمله حذف تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی با هدف کاهش مراجعه و تشریح فعالیت‌های انجام شده در زمینه مقابله با شیوع کرونا و حمایت از مخاطبان آسیب دیده از دیگر موضوع‌های مطروح شده توسط مدیرکل تامین اجتماعی بود.

 

عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی رفاه استان گیلان نیز در این نشست از خدمات و نقش اثرگذار تامین اجتماعی در جریان شیوع کرونا به‌ویژه بابت همکاری در تحقق پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشمولان تقدیر کرد.

 

مهندس جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت نیز با بیان اینکه شرایط کشور هرچقدر سخت‌تر باشد فشار و هجمه کار بر خانواده رفاه و دستگاه‌های متولی آن بیشتر می‌شود، حداقل انتظار در این مقطع را مهربانی با مردم و رسیدگی به امور آنان در کمترین زمان دانست و این رویکرد را کمک بزرگی به نظام و از بین بردن توطئه دشمنان در راستای ایجاد ناامیدی در بین مردم قلمداد کرد.


ارسال نظر

captcha