نحوه استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر به تشریح روش‌های غیرحضوری استعلام اعتبار دفاتر درمانی پرداخت.

تامین 24 / علی‌اکبر ربیع‌زاده در این گفت‌وگو گفت: سالانه بیش از ۹۷ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری‌ها داریم که ۵۵ درصد مربوط به خدمات دفترچه است و از این میان ۳۹ میلیون بار فقط مربوط به تامین اعتبار است. از این‌رو در مرحله اول، حذف اعتبار را شروع کردیم که ضمن کاهش مراجعه حضوری به واحدهای اجرایی، رضایت‌مندی بیمه شدگان را نیز در پی دارد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: شش روش استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه را طراحی کرده‌ایم که سه روش آن اینترنتی و سه روش نیز غیر اینترنتی است و همه این روش‌ها در حال حاضر در دسترس بیمه شدگان است.

 

ربیع‌زاده گفت: اعتبار دفترچه‌های درمانی که در اختیار بیمه شدگان این سازمان قرار دارد از طریق بارکدخوان تعبیه شده (با استفاده از دوربین موبایل) یا ورود کدملی در وب اپلیکیشن به آدرس pwa.tamin.ir یا از طریق بستر USSD با شماره گیری کد دستوری #1*1420*4* یا #1420*4*، کد دستوری  #1666* بیمه سلامت و سامانه اینترنتی به آدرس medical.tamin.ir  قابل استعلام است.

 

رییس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی افزود: چنانچه بیمه شدگان عزیز سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف اعتبار دفاتر درمانی سوال دارند می‌توانند با تماس با مرکز ارتباطات این سازمان به شماره تلفن۱۴۲۰ پاسخ خود را دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های این طرح به صورتی آماده شده است که در هر ثانیه ۷۰۰ استعلام پاسخ داده می‌شود و هیچ ازدحامی در خطوط نیست، گفت: تا امروز ۸۲۵ هزار نفر از طریق وب و ۲میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق کدهای دستوری و در مجموع 3 میلیون نفر به صورت غیرحضوری استعلام اعتبار دفاتر درمانی خود را دریافت کرده‌اند.

 

ربیع‌زاده اظهار امیدواری کرد: ظرف یکی دو ماه آینده استعلام غیرحضوری دفاتر درمانی در کل کشور عملیاتی و در شش ماه دوم سال جاری حذف دفترچه اجرا شود.


ارسال نظر

captcha