10 کارگزاری تامین اجتماعی در گیلان عهده دار ارائه خدمات به بیمه شدگان هستند

کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی گیلان در هشت شهر بزرگ استان در حال خدمت رسانی هستند.

تامین 24 /  علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه درسال 98 پنج کارگزاری جدید در شهرهای رودسر ، لنگرود ، بندرآستارا ، تالش و صومعه سرا آغاز به کار کردند، افزود : درحال حاضر 10 کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در هشت شهر بزرگ گیلان عهده دار ارائه بخشی از خدمات به بیمه شدگان ، کارفرمایان و مستمری بگیران هستند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه قدمت فعالیت کارگزاری ها در سازمان تامین اجتماعی به 15 سال می رسد، اذعان داشت : اولین کارگزاری رسمی کشور در مهرماه سال 84 در سیاهکل راه اندازی شد که بعدها با استقرار شعبه اجرائی در این شهرستان به لاهیجان منتقل شد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 61 درصد از عملیات صدور و تجدید دفترچه های درمانی و 72 درصد تامین اعتبارها در سال گذشته در استان توسط کارگزاری های رسمی صورت گرفته است اظهار داشت : دراین راستا طی سال 98 تعداد 405 هزار جلد دفترچه درمانی در کارگزاری های رسمی صادر و تجدید چاپ شد و 824 هزار فقره تامین اعتبار نیز توسط این مجموعه انجام شد .

 حسین نژاد واگذاری تکالیفی همچون فرایند پرداخت هزینه پروتز و اروتز ، بازرسی از دفاتر قانونی ، بررسی وضعیت اشتغال کارگران ساختمانی ، امکان مشاهده و ارائه سوابق به متقاضیان ، ارائه خدمات مربوط به درگاه سامانه غیرحضوری را از جمله موارد جدید در سال 98 به کارگزاری ها برشمرد و تاکید نمود : تسهیل و روانسازی و تسریع امور و افزایش رضایتمندی و ایستگاههای کاری برای راحتی دسترسی مخاطبان بویژه در شهرهای بزرگ از اهداف ایجاد و شکل گیری کارگزاری هاست .

شایان ذکر است انجام عملیات 5558 فقره کمک هزینه وسایل کمک پزشکی ، 1142 فقره کمک هزینه کفن و دفن و 908 مورد کمک هزینه ازدواج از دیگر خدمات ارانه شده توسط کارگزاری های رسمی در سال گذشته بوده است .

خاطرنشان می سازد ، تامین اجتماعی گیلان بمنظور ارائه مجموعه خدمات صورت گرفته به جامعه هدف در استان در سال 98 بیش از 5/5 میلیارد تومان به کارگزاری های رسمی پرداخت کرده است .

 


ارسال نظر

captcha