ترجمانی از اراده ملی:

گام‌های سازنده در صنعت داروسازی کشور و با توانایی متخصصان توفیق‌دارو

شرکت دانش بنیان توفیق‌دارو توانایی تولید و ارائه دانش فنی فیلم‌های تخصصی مبتنی بر پایه PVA و پلیمرهای کنترل کننده رهش دارو را نیز پیدا کرده است.

تامین 24 / محققان شرکت دانش بنیان توفیق‌دارو توانسته‌اند به قابلیت ارائه دانش فنی و تولید روکش‌های با آزادسازی سریع (Immediate Release)، روکش‌های بطنی  (Sustained Release)، روکش‌های روده‌ای (Enteric Release) و نیز روکش‌های تخصصی برای تمام اشکال قرص در گروه‌های درمانی مختلف و همچنین اشکال مختلف پلت و میکرو قرص‌ها دست یابند.

 

علاوه بر امکان رفع مشکل دانش فنی شرکت‌هایی که فیلم‌های عادی مبتنی بر پایه PVP را تولید کرده‌اند، این شرکت توانایی تولید و ارائه دانش فنی فیلم‌های تخصصی مبتنی بر پایه PVA  و پلیمرهای کنترل کننده رهش دارو را نیز پیدا کرده است.

پلت‌ها یا نقلک‌ها، اشکال کروی هستند که مواد دارویی در بستر و یا روکش ذرات کروی بار گذاری می‌شوند.

این ‌اشکال دارویی روکشدار یا فاقد روکش با اندازه ۳۰۰ تا ۷۰۰ میکرون بوده که در تولید فرآوردهای دارویی، ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی و یا آرایشی مورد استفاده  قرار می‌‍گیرند.

میکرو قرص‌ها یا میکرو تبلت‌ها نیز فراورده‌هایی دارویی جامد با سایز یک تا دو میلمتر بوده و در داخل کپسول‌ها پر شده و مورد مصرف قرار می‌گیرند.

روکش‌هایی دارویی به منظور افزایش پایداری، پوشانندگی تلخی طعم و بوی نامطبوع داروها، آزادسازی کنترل شده داروها در مناطق مختلف دستگاه گوارشی با استفاده از ترکیبات مختلف مثل پلیمرها استفاده فراوانی در صنایع دارویی دارند.

 


ارسال نظر

captcha