استاندار مازندران:

کار کارستان کادر درمان تامین اجتماعی در مقابله با کرونا

استاندار مازندران گفت: تشکل های کارگری همواره خالصانه و با صدای بلند درخواست کمک برای کارگران را مطالبه گری کردند.

تامین 24 /احمدحسین زادگان، استاندار مازندران در دیدار با تشکلات کارگری به مناسبت هفته کارگر گفت: متاسفانه بروز و شیوع بیماری کرونا موجب یکسری فشارهای اقتصادی بر روی اقشار جامعه به خصوص قشر کارگر و بازنشسته شده است که امیدواریم با حمایت های دولت و ارائه تسهیلات و سبد کالا و حمایت خیرین تا حدی از این فشارها کاسته شود.

 

وی افزود: تلاش همه جانبه موجب مدیریت مناسب در کنترل شیوع ویروس کرونا شد که کارگران نیز در این امر نقش بسزایی را ایفا کردند.

 

وی اظهار کرد: همگرایی مردم و صبوری و نجابت مردم مازندران در مقابله با ویروس کرونا موجب مدیریت این ویروس شد.

 

این مسئول با اعلام اینکه عنصر مردمی و اجتماعی در جامعه ما مهم است؛ خاطر نشان کرد: به همت مردم و ایثار کادر درمانی مدیریت مناسبی انجام شد و قدردان همه کادر مدیریت درمان و همه اقشار جامعه هستیم.

 

حسین زادگان گفت: در شیوع کرونا بسیاری از مردم آسیب دیدند و همه مقاومت و صبوری نجیبانه کردند.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی متعلق به قشر آسیب پذیر جامعه است؛ یادآور شد: 10 درصد بخش تخت بیمارستانی را مدیریت درمان تامین اجتماعی تحت پوشش قرار داده و حمایت کرده است که این اتفاق خوب در حمایت از اقشار آسیب پذیر انجام شد.

 

حسین زادگان گفت: مدیریت درمان تامین اجتماعی خدمات شایانی در کنار کادر درمانی بیمارستان ها برعهده داشته است.

 

وی ادامه داد: مجموعه بهداشت و درمان در شیوع کرونا کاری کارستان کردند و غربالگری و کنترل و رصد بیماری بسیار مهم بوده است که دارای شبکه گسترده در این حوزه هستیم و با همراهی مردم اتفاق میافتد.

 

وی همچنین در مورد افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹ گفت: این مساله براساس شرایط تحریم در بخش کارگری، کارکنان دولت و نظامی وجود داشته است و اگر مشکلاتی بود برای همگان بود.

 

استاندار مازندران بیان کرد: سال گذشته در حوزه کارگری اتفاق خوبی افتاد و در بخش صادرات در بخش ریالی و وزنی توسعه خوبی داشتیم و اینکه در سخت ترین شرایط به تولید بپردازیم و امهال و نقدینگی و سرمایه در گردش به کارخانه تزریق شود بیانگر تلاش همه جانبه برای توسعه تولید است و شرکت شستا و سهام آن شروع کار بزرگ است تا به سوددهی برسد و باید امیدوار بود.

 

حسین زادگان از درخواست تسهیلات کم بهره از بنیاد علوی در کنار کمک دولت خبر داد و گفت: این درخواست برای کمک مومنانه به همه اقشار آسیب پذیر و البته کارگران صورت گرفته است.

 

وی ضمن تشکر از تشکلات کارگری استان در خصوص مطالعه گری های کارگران و بازنشستگان افزود: تشکل های کارگری خالصانه و با صدای بلند درخواست کمک برای کارگران را مطالبه گری کردند که به نظرم این امر نعمتی برای استان است و دولت نیز تمام تلاش خود را برای برون رفت از مشکلات کارگری خواهد کرد.


ارسال نظر

captcha