افزایش بخش‌های جراحی قلب بیمارستان تامین‌اجتماعی رشت

دهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه و تامین اجتماعی با حضور مدیران ادارات زیر مجموعه وزارت رفاه به میزبانی مدیریت درمان گیلان در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت برگزار شد.

تامین 24 / دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مدیریت درمان استان اظهار داشت: با موافقت کمیسیون ماده 20 وزارت بهداشت احداث و راه‌اندازی بخش‌های آنژیوگرافی و جراحی قلب باز در بیمارستان حضرت رسول‌اکرم(ص) رشت آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: این بخش مشتمل بر 2276 متر بنای جدید با یک بخش آنژیوگرافی، 3 اتاق عمل قلب باز، 10 تخت ICU جراحی قلب و 16 تخت بستری در محوطه بیمارستان حضرت رسول‌ اکرم(ص) رشت ساخته خواهد شد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان به اجرای طرح نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد استان نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون نزدیک به 1300 نفر از پزشکان طرف قرارداد استان در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و در یک‌ سال گذشته نزدیک به 200 هزار نسخه الکترونیک صادر شده است.

 

وی تشکیل پرونده الکترونیک و دسترسی سریع پزشکان به سوابق بیمار و پرداخت برخط 60 درصد هزینه پزشکان را از مزایای این طرح بیان کرد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان از رشد 28 درصدی ویزیت پزشکان متخصص در مراکز درمانی ملکی استان خبر داد و اظهار داشت: در یک سال گذشته بیش از 11 هزار عمل جراحی و بیش از 18 هزار بیمار در تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی گیلان، بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت بستری شدند.


ارسال نظر

captcha