افزایش 15 درصدی مراجعه به درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان گفت: امسال 88523 بیمار از درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند خدمات دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش دارد.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری اظهار کرد: در ۹ ماه امسال 88523 بیمار به پزشکان درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند مراجعه کرده و از خدمات درمانی بهره‌مند شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه مراجعه این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 77200 نفر بود، از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار است، گفت: در این مدت ۲۶۷ هزار و ۶۷۹ قلم دارو به ارزش یک‌ میلیارد و ۳۱۶ میلیون و ۷۷۴ هزار تومان به صورت رایگان در اختیار مراجعه‌ کنندگان قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان افزود: طی این مدت، 7085 نفر به آزمایشگاه درمانگاه مراجعه کرده‌اند که برای آنها 34541 مورد آزمایش انجام شده است.

 

وی اضافه کرد: علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، خدمات دندانپزشکی نیز به صورت رایگان به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود که در این رابطه 7157 نفر از خدمات ترمیم، کشیدن دندان، جرم‌گیری و دیگر خدمات استفاده کرده‌اند.

 

دکتر صفری از ارائه خدمات پاراکلینیکی خبر داد و افزود: در بخش‌های رادیولوژی 4775 نفر خدمات مامایی 5563 نفر در بخش نوار قلب و سرم‌تراپی نیز 11994 بیمار از خدمات مربوطه استفاده کرده‌اند.

 

وی به ارائه خدمات رفاهی برای مراجعه کننده‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از خدمات رفاهی برای بیماران در بحث نظام ارجاع است که بر اساس آن برای بیمارانی که نیازمند حضور در بیمارستان‌های آتیه همدان، غرضی ملایر و پلی‌کلینیک شهید شهبازی هستند، بدون حضور بیمار نوبت گرفته می‌شود.

 

وی افزود: علاوه بر این تمام معاینات متقاضیان قبل از استخدام، بررسی انواع استراحت‌های پزشکی و تائید پروتز در این مرکز انجام شده و از مراجعه به مرکز استان جلوگیری می‌شود.

 

دکتر صفری گفت: به منظور تامین کادر درمان درمانگاه از ابتدای دی‌ماه امسال یک پزشک عمومی نیز به کادر درمانگاه اضافه شده که بر این اساس تعداد پزشکان عمومی موجود به پنج نفر افرایش یافنه است.


ارسال نظر

captcha