آموزش ارتقای سواد سلامت بازنشستگان هفتگل

نهمین نشست آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی شهرستان هفتگل با حضور کارشناسان بیمه‌ای و درمانی، مسئولان و مقامات محلی و جمع کثیری از بازنشستگان و مستمری بگیران برگزار شد.

 

تامین 24 / اسماعیل مرادی سبزکوهی، رئیس شعبه تأمین اجتماعی هفتگل در این نشست با اشاره به اینکه تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی و کلیدی به‌ویژه در حفظ و ارتقای سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران می‌تواند ضمانتی بر توسعه کشور باشد، گفت: محدودیت منابع و امکانات درمانی بر بهبود روند کلی سلامت شهروندان شهرستان هفتگل تاثیرگذار خواهد بود و باید به‌گونه‌ای عمل، مراقبت و رفتار کنیم تا با بهره‌مندی از آموزش‌های طب سالمندی از سلامت روان و جسم برخوردار باشیم.

 

مرادی سبزکوهی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از 2700 نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی را تحت پوشش داریم، افزود: کانون‌های بازنشستگی می‌توانند در ترویج فرهنگ سلامت سالمندان گام‌های موثری بردارند.

 

همچنین موسی رحمانی، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی هفتگل گفت: داشتن طول عمر بیشتر بیش از هر چیزی به دریافت مراقبت‌های اصولی در زمینه بهداشت و تغذیه ارتباط دارد.

 

وی با سپاس از تلاش‌های به‌عمل آمده از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و توجه به سلامت سالمندان تصریح کرد: این نشست آموزشی در کنار دیگر برنامه‌های فرهنگی سازمان تاثیر خوب و مثبتی بر روحیه سالمندان به ویژه در شهرهای کوچک و کم برخوردار داشته است.

 

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین علی خلیلی، امام جمعه هفتگل با تقدیر از برگزاری نشست‌های و دوره‌های آموزشی برای سالمندان و بازنشستگان گفت: اجرای این دست برنامه‌های فرهنگی، پاسداشت و قدردانی از مقام والا و بلند بزرگان و پیشکسوتان است و این امر باعث می‌شود با تداوم آن شاهد کیفیت زندگی سالمندان باشیم.

 

وی به محرومیت‌های بهداشتی و درمانی شهرستان هفتگل اشاره و تصریح کرد: جامعه سالمند، بازنشسته و مستمری بگیر این شهرستان بیش از هر زمان دیگری نیازمند خدمات درمانی هستند و این انتظار به حقی است که سازمان تأمین اجتماعی در تحقق این امر قدم بردارد.

 

در حاشیه این نشست، کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی اداره کل تامین اجتماعی استان خوزستان، مشاوره‌های بیمه‌ای ارائه کرده و همچنین تیم درمانی مرکز اورژانس و بهداشت شهرستان هفتگل معاینات مرتبط با تست قندخون و فشارخون را انجام دادند.


ارسال نظر

captcha