تمامی کارگران سیل‌زده بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمامی کارگران بیمه شده سیل‌زده مشمول قانون کار و تامین اجتماعیِ ساکن در مناطق سیل‌زده، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.

 

 

تامین 24 / کریم یاوری با اشاره به حمایت‌‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارگران سیل‌زده، گفت: تمامی کارگرانی که کارگاه‌‌های آنها در اثر حادثه ناشی از سیل دچار آسیب و تعطیلی گردیده است و بیمه شده مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند و از این حمایت اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

 

وی در گفت‌وگو با ایلنا، افزود: ادارات کل استان‌های مناطق سیل زده و واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر در محل کارگاه‌ها و بنگاه‌‌های اقتصادی آسیب دیده مکلف شدند به سرعت و با فوریت و دقت نسبت به اخذ تقاضای متقاضیان مشمول اقدام و پرونده آنها را در سریع‌ترین زمان ممکن برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری، تکمیل نمایند.

 

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: قطعا دولت و به ویژه بانک مرکزی برای آن دسته از کارفرمایان و کارآفرینان که بنگاه‌های اقتصادی آنها، دچار آسیب شده، تمهیدات لازم را منظور و اعلام خواهند نمود. کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی آسیب دیده از سیل، حتی اگر یک ماه بیمه‌پردازی انجام داده باشند، بدون هیچگونه دغدغه‌ای  مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.


ارسال نظر

captcha