مشاور اجرایی معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی:

مطالبات مراکز درمانی و وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد

به گفته مشاور اجرایی معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی، در سال جاری حدود 9 هزار و 950 میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و حدود 6 هزار 230 میلیارد تومان به مراکز غیر دانشگاهی پرداخت شده است.

 

پریسا طاهری

 

تامین 24 /دکتر علیرضا احمدزاده اظهار کرد: مراکز طرف قرارداد دانشگاهی برای سال 97 تقریبا به غیر از یک مبلغ ناچیز تسویه شده‌است و برای سال جاری به صورت پیش‌پرداخت از مهرماه لغایت آذرماه مبلغی حدود 2 هزار 100 میلیارد تومان پرداخت شده است و تقریبا باقیمانده مطالبات مراکز طرف قرارداد دانشگاهی برای امسال حدود 2 هزار 700 میلیارد تومان است.

 

وی افزود: باقیمانده مطالبات مراکز طرف قرارداد غیردانشگاهی حدود 990 میلیارد تومان است که مربوط به سال قبل بوده و حدود 2 هزار و 800 میلیارد تومان نیز مربوط به سال جاری است که همگی باید پرداخت شود.

 

مشاور اجرایی معاونت درمان سازمان تامین‌اجتماعی در گفتگو با تامین24 تاکید کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت بهداشت شاهد ایجاد تغییرات مثبتی در پرداخت مطالبات بیمارستان‌های دانشگاهی هستیم و علاوه بر پرداخت مطالبات جاری برای پرداخت و تسویه مطالبات معوق نیز درحال اقدام هستیم.

 

وی تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت بهداشت، مقرر شد ماهیانه 60 درصد مبلغ به صورت علی‌الحساب و قانونی از مهرماه پرداخت شود، که خوشبختانه در بازه زمانی 3 ماهه مبلغی بیشتر از آنچه که تفاهم شده بود پرداخت کردیم و با تدابیر به عمل آمده موفق شدیم مطالبات سال گذشته را هم تقریبا تسویه کنیم.

 

علیرضا احمدزاده افزود: مجموع مطالبات وزارت بهداشت بر اساس مستنداتی که تحویل سازمان تامین‌اجتماعی شده حدود ۲۹۰۰ میلیارد تومان است.

 

وی تصریح کرد: مطالبات داروخانه‌ها توسط سازمان تامین‌اجتماعی در سال گذاشته کاملا پرداخت شده است و برای سال جاری نیز تا تیرماه بطور کامل تسویه شده است.

 

احمدزاده، در ادامه با اشاره به بدهی دولت به سازمان تامین‌اجتماعی گفت: قسمت عمده مشکل اصلی ما در تامین منابع، به بدهی دولت به تامین‌اجتماعی برمی‌گردد. بدهی که در طی سال‌ها انباشت شده و به رقم قابل توجهی رسیده است و اگر پرداخت شود می‌توان گفت قسمت اعظمی ‌از مشکلات نقدینگی سازمان برطرف خواهد شد.

 

مشاور اجرایی معاونت درمان سازمان تامین‌اجتماعی با تشکر از مراکز درمانی طرف قرارداد این سازمان بابت ارائه خدمات به آحاد جامعه بویژه بیمه شدگان این سازمان، خاطرنشان کرد: سازمان تامین‌اجتماعی با ۴۸ هزار ارائه دهنده خدمت طرف قرارداد است که شامل بیش از ۲۰هزار پزشک، ۱۰ هزار داروخانه و ۹۰۰بیمارستان از جمله ۷۰۰ بیمارستان دانشگاهی است.

 


 


ارسال نظر

captcha