تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون 79 شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.

تامین 24 / اله نظر شه‌بخش گفت: این شرکت‌های تعاونی در گرایش‌های صنایع دستی، خدماتی، مسکن و کشاورزی فعالیت می‌کنند.

 

وی میزان اشتغال ایجاد شده توسط این تعاونی‌ها را 2478 نفر بیان کرد.

 

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۹۳ شرکت تعاونی در حوزه مرزنشینان در سطح استان فعال هستند، اظهار کرد: این شرکت‌های تعاونی در ۹ ماهه امسال ۵۰ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۴۲۹ دلار اقلامی همچون خرما، عسل، محصولات لبنی، سبزی و میوه، سوخت‌های معدنی، نوشابه و روغن‌های معدنی به کشورهای همجوار و آسیای میانه و غرب آسیا صادر کردند.

 

شه‌بخش از برگزاری 23541 نفر ساعت آموزش برای تعاونگران سراسر استان هم خبر داد و افزود: این آموزش‌ها به منظور توانمندسازی مدیران و اعضای تعاونی‌های استان در شاخه‌های مهارتی حقوقی، مهارتی مدیریتی، مهارتی تخصصی و مجازی برگزار شده است.

 

وی همچنین در خصوص اجرای طرح روستا تعاون در سیستان و بلوچستان، گفت: پس از ابلاغ اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر و برنامه‌های ابلاغی وزارت متبوع مبنی بر تشکیل شرکت‌های تعاونی روستا تعاون در مناطق مختلف استان، به منظور بهره‌مندی از تسهیلات مذکور با پیگیری‌های مستمر تاکنون ۹۵ شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف در سطح استان تشکیل شده است که از این تعداد ۵۰ تعاونی در سامانه کارا ثبت‌نام و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

 

در حال حاضر 2320 شرکت تعاونی فعال در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان


ارسال نظر

captcha