برندگان جوایز گلدن گلوب 2020 معرفی شدند

هفتاد و هفتمین دوره جوایز گلدن‌ گلوب در بخش بهترین‌های سینما و تلویزیون در حضور ستاره‌های سینما برگزار شد.

تامین 24 /  مراسم انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که در فصل دوم جوایز برگزار می‌شود مهم‌ترین راه برای رسیدن به اسکار است و متشکل از روزنامه‌نگاران و عکاسانی است که از صنعت سرگرمی گزارش تهیه‌ می‌کنند.با برگزاری هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب، برندگان جوایز امسال هم در تمامی بخش‌ها مشخص شدند. 

 زومجی گزارش داد: هفتاد و هفتمین دوره مراسم گلدن گلوب از ساعت ۰۴:۳۰ بامداد امروز (دوشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۸) کار خودش را آغاز کرد و برندگان آن کم کم در حال مشخص شدن و معرفی هستند، اما پیش از آن کمی نکات جالب در مورد مراسم امسال بگوییم.
 
در مراسم Golden Globe امسال، ریکی جرویز برای پنجمین‌بار است که مجری این مراسم می‌شود. نتفلیکس با ۳۴ نامزدی در بخش فیلم و سریال، بیشترین تعداد نامزدی را در اختیار دارد. جنیفر لوپز برای دومین‌بار است که نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب می‌شود. او پیش از این در سال ۱۹۹۸ برای فیلم Selena شده بود.
 
آنتونیو باندراس و اسکارلت جوهانسون هرکدام ۵ بار نامزد دریافت این جایزه طلاییی شده‌اند، اما هرگز برنده این جایزه نشده‌اند.
 
لئوناردو دی کاپریو امشب برای دوازدهمین بار است که نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده که پیش از این نیز ۳ بار این جایزه را دریافت کرده بود. پس از فیلم Black Panther و فیلم Deadpool، فیلم Joker سومین فیلم اقتباسی از کمیک است که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب می‌شود.
 
همچنین فصل پایانی سریال Game of Thrones نیز تنها نامزد دریافت یک جایزه گلدن گلوب شده و برخلاف امی، در این مراسم چندان مورد توجه قرار نگرفته است. همچنین شاید جالب باشد بدانید که هیچ کارگردان خانمی نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب نشده که این موضوع باعث جنجال زیادی شده است. حال در ادامه این مطلب و با اعلام برنده‌ی هر بخش، به‌روز می‌شود و این روند تا اعلام برندگان نهایی ادامه خواهد داشت.
 
بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال موزیکال یا کمدی

برنده: رامی یوسف برای سریال Rami
بن پلت (The Politician)
پل راد (Living With Yourself)
رامی یوسف (Rami)
مایکل داگلاس (The Kominsky Method)
بیل هیدر (Barry)
 
بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی
برنده: راسل کرو برای سریال The Loudest Voice


کریستوفر ابوت (Catch-۲۲)
ساشا بارون کوهن (The Spy)
راسل کرو (The Loudest Voice)
جرد هریس (Chernobyl)
سم راکول (Fosse/Verdon)
سریال چرنوبیل | Chernobyl
 
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل تلویزیون
برنده: استلان اسکارسگارد برای سریال Chernobyl


آلن آرکین (The Kominsky Method)
کیرن کالکین (Succession)
اندرو اسکات (Fleabag)
استلان اسکارسگارد (Chernobyl)
هنری وینکلر (Barry)
 
بهترین سریال درام
برنده: سریال Succession


Big Little Lies
The Crown
Killing Eve
The Morning Show
Succession
Fleabag
 
بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال موزیکال یا کمدی
برنده: فیبی والر-بریج برای سریال Fleabag


کریستینا اپل‌گیت (Dead to Me)
فیبی والر-بریج (Fleabag)
ناتاشا لیون (Russian Doll)
کریستن دانست (On Becoming a. God in Central Florida)
ریچل بروزناهان (Marvelous Mrs. Maisel)
 
 
بهترین فیلم خارجی زبان
برنده: فیلم Parasite


The Farewell
Pain and Glory
Portrait of a. Lady on Fire
Parasite
Les Misérables
 
بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال درام
برنده: برایان کاکس برای سریال Succession


برایان کاکس (Succession)
کیت هرینگتون (Game of Thrones)
رامی ملک (Mr. Robot)
بیلی پورتر (Pose)
توبیاس منزیس (The Crown)
 
بهترین فیلم‌نامه
برنده: کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a. Time in Hollywood


نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
بونگ جون-هو و هان جین-وون برای فیلم Parasite
آنتونی مک‌کارتین برای فیلم The Two Popes
کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a. Time in Hollywood
استیون زایلیان برای فیلم The Irishman
 

بهترین انیمیشن
برنده: انیمیشن Missing Link


Frozen II
How to Train Your Dragon: The Hidden World
Missing Link
Toy Story ۴
Lion King

بهترین بازیگر زن نقش مکمل فیلم
برنده: لورا درن برای فیلم Marriage Story


کتی بیتس (Richard Jewell)
آنت بنینگ (The Report)
لورا درن (Marriage Story)
جنیفر لوپز (Hustlers)
مارگو رابی (Bombshell)
 
بهترین سریال موزیکال یا کمدی
برنده: سریال Fleabag


Barry
Fleabag
The Kominsky Method
The Politician
The Marvelous Mrs. Maisel
 
 
بهترین ترانه اورجینال فیلم
برنده: ترانه I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman


Beautiful Ghosts از فیلم Cats
I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
Into the Unknown از فیلم Frozen II
Spirit از فیلم The Lion King
Stand Up از فیلم Harriet
 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در تلویزیون
برنده: پاتریشا آرکت برای سریال The Act


پاتریشا آرکت (The Act)
هلنا بونهام کارتر (The Crown)
تونی کولت (Unbelievable)
مریل استریپ (Big Little Lies)
امیلی واتسون (Chernobyl)
 
بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال درام
برنده: الیویا کلمن برای سریال The Crown


جنیفر انیستون (The Morning Show)
ریس ویترسپون (The Morning Show)
نیکول کیدمن (Big Little Lie)
الیویا کلمن (The Crown)
جودی کارنر (Killing Eve)
 
 
بهترین کارگردانی
برنده: سم مندس برای فیلم ۱۹۱۷


بونگ جون-هو (Parasite)
سم مندس (۱۹۱۷)
تاد فیلیپس (Joker)
مارتین اسکورسیزی (The Irishman)
کوئنتین تارانتینو (Once Upon a. Time in Hollywood)
 
 
 
 

 


ارسال نظر

captcha