مدیرعامل شستا تاکید کرد:

حضور در بورس مسیر ارتقای عملکرد، کارائی و شفافیت شستا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) اظهار داشت: آگاهی بخشی، به روز رسانی و شفاف سازی برای سهامداران و ذینفعان تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد.

تامین 24 / محمد رضوانی فر در نشست بررسی عملکرد شش ماه شرکت های تابعه صبا تامین تاکید کرد : ایجاد فضای شفاف واقعی طی یکسال اخیر در مجموعه وزارت کار و شرکت های تابعه به خصوص شستا باعث شده تا افکارعمومی نسبت به شرکت های وابسته به شستا آسودگی نسبی پیدا کنند.

رضوانی فر با تجلیل از عملکرد شرکت های تابعه هلدینگ سرمایه گذاری صبا تامین افزود: شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین و شرکت های تابعه آن بازوی اصلی شستا در صیانت و بازارگردانی سهام شرکت های بورسی شستا است و از این جهت اهمیت بسزایی دارد.

مدیرعامل شستا با اظهار امیدواری نسبت به بورسی شدن صبا تامین و شرکت های تابعه آن در سال 98 گفت: حضور شستا، هلدینگ ها و شرکت های تابعه در بورس عامل اصلی رسیدن به اصل مهم شفافیت است. مهم‌ترین و اولین برنامه ما به منظور تحول در شستا ساماندهی شرکت‌ها از طریق ادغام، انحلال، ورود به بورس و فروش سهام بود. دراین یکسال 7 شرکت و یک هلدینگ به بورس پیوستند و مراحل ورود به بورس شرکت‌های باقی مانده به سرعت در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل شستا "اولین دستاورد حضور در بورس، همان شفافیتی است که جناب وزیر در مجلس تعهد کردند و شستا از پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد در یک مجمع محدود و جمع کوچک در منظر قضاوت عامه مردم و سهام‌داران قرار می گیرد. شستا مکلف می‌شود به ارائه صورت‌های مالی و گزارش فعالیت هیات مدیره گزارش مربوط به تغییرات پرتفوی و سرمایه گذاری از یک امر داوطلبانه به یک امر الزامی تبدیل می‌شود در دوره های منظم ماهانه و سالانه. بنابرین این اقدام موجب ارتقاء شفافیت و ارتقاء پاسخگویی مدیریت در شستا خواهد شد که خود به تنهایی مهم‌ترین دستاورد است.

وی افزود: حضور در بازار سرمایه کمک می کند دارایی‌های مجموعه ارزش قابل پیش بینی داشته باشد و روش مشخصی برای ارزیابی ارزش روز دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی به وجود آید. به هر صورت زمانی که زیرمجموعه‌های شستا و به طور کلی مجموعه شستا وارد بورس شود ارزش روز دارایی‌ها همیشه و به‌روز در تامین اجتماعی محسوس و قابل مشاهده خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صبا تامین، مدیرعامل شستا اظهار داشت: از آنجایی که عدد عرضه شستا بزرگ است شاید این فرایند بورسی شدن زمان زیادی طول بکشد، اما در نقطه شروع با توجه به ابعادی که شستا دارد و باتوجه به سازوکارهایی و مقرراتی که در بازار سرمایه وجود دارد، شاید با نظر سازمان بورس حدود 5 درصد آن در عرضه اولیه عرضه شود و تا 10 درصد ممکن است قابل افزایش باشد، البته این میزان، برای عرضه اولیه است و مابقی آن متناسب با سیاست‌های سازمان و شرایط بازار و ... انجام می‌شود.

 


ارسال نظر

captcha