دبیرکل اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

پیشنهاد تشکیل کارگزاری برای تعاونی‌ها

دبیرکل اتاق تعاون ایران گفت : در تعاونی‌ها با بنگاه‌هایی که به جیب خود فکر می‌کنند، مواجه نیستیم زیرا شفافیت با فعالیت تعاونی‌ها همراه است و انگیزه انفرادی برای انتفاع صرف وجود ندارد.

سلاله صدرائی

تامین 24 /  ماشاءالله عظیمی در نشست هم‌اندیشی روسای تعاونی‌های سراسر کشور که در سالن کنفرانس اتاق تعاون ایران برگزار شد، با بیان اینکه تعاونگران خط مقدم جبهه کارآفرینی و تلاش هستند،اظهارداشت: در دنیا یکی از نهادهایی که در کنار بانک‌ها از کسب‌و کارها حمایت می‌کنند، صندوق‌های بیمه تامین‌اجتماعی هستند . این صندوق‌ها نه تنها متعلق به افراد کنونی جامعه هستند، بلکه خانواده های درگذشتگان و آیندگان را نیز زیر پوشش دارد.

وی افزود: تشکل‌های تعاونی در دوران گوناگون در مقابل هجمه‌هایی که بر صندوق‌‌ها رخ داده است، ایستادگی کرده و از صندوق‌ها حمایت کرده‌اند و صندوق‌ها به عنوان یک ارزش اجتماعی و اقتصادی تلقی شده است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران برگزاری چنین جلساتی را برای حل مشکلات تعاون‌گران که مرتبط با مباحث بیمه‌ای است، بسیار موثر دانست و افزود: ضروری است جلسات کارشناسی برای پی‌گیری مسائل دوسویه تعاونی‌ها و مباحت تامین‌اجتماعی تشکیل شود.

عظیمی برای ایجاد تعامل مناسب‌تر با سازمان تامین‌اجتماعی، تصریح کرد: ضروری است شعبه یا کارگزاری‌های مرتبط با تعاونی‌ها ایجاد شود و نگاه عمیق‌تری نسبت به فعالیت تعاونی‌ها به وجود آید.

وی سازمان مالیاتی و سازمان تامین‌اجتماعی را به عنوان دو دستگاهی نام برد که تعاونی‌ها با آن در ارتباط هستند.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به وضعیت زندگی مرز نشینان، اظهار کرد: زمانی که اخذ مالیات از واردات و صادرات افزایش یافت، وضعیت کسب‌و‌کار مرز نشینان بهم ریخت و پدیده قاچاق ایجاد شد. این در حالی است که اولین پایگاه مقاومت در مقابل متجاوزان مرز نشینان بودند .

او اضافه کرد: اما در مقابل چنین سیاست‌گذاری افراد عضو تعاونی و سایر افراد جامعه تبدیل به کول‌بر شدند.

به گزارش تامین۲۴ جلسه هم‌اندیشی نمایندگان و روسای تعاونی‌ها و مدیران عامل اتحادیه‌های اصناف کشور با حضور مهرداد قریب، معاون بیمه سازمان تامین اجتماعی و کارشناسان این سازمان در سالن کنفرانس اتاق تعاون ایران برگزار شد.

در این نشست مباحثی مانند سخت و زیان‌آور بودن مشاغل، حق بیمه کارگاه‌های زیر پنج نفر، دسترسی آسان به بخشنامه‌های تامین‌اجتماعی، بیمه رانندگان تاکسی، بیمه کارگران ساختمانی، مسکن مهر، اجرای کارورزی دانش‌آموختگان و.... مطرح و تبادل نظر شد.


ارسال نظر

captcha