مهدی کرباسیان در گفت و گو با « تامین 24» مطرح کرد:

کرباسیان: شناسایی افراد نیازمند را به سازمان های حمایتی و امدادی واگذار کنید

مهدی کرباسیان ، معاون سابق وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر سرعت بخشی در شناسایی دقیق افراد نیازمند دریافت یارانه گفت: طولانی شدن فرایند شناسایی اصلا قابل فهم نیست، این مهم اگر به سازمان بهزیستی و کمیته امداد واگذار شود قطعا دقیق تر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

مهین داوری 

تامین 24 / مهدی کرباسیان رییس سابق هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران در پاسخ به تعریف شاخص ها و عناصر آزمون وسع در پرداخت یارانه عنوان کرد: مفهوم آزمون وسع برای من به عنوان مدیر 40 ساله عملیاتی در کشور جالب نیست ؛ مفهوم آزمون را من خیلی متوجه نمی شوم چرا که تنها در دبستان و دبیرستان با این مفهوم سروکار داشتم و طرح مسایل مهم با چنین رویکردی در فضاهای مجازی  بازخورد مناسبی به دنبال ندارد، از سویی مناسب شان دولت هم نیست.

کرباسیان در گفت وگو با « تامین 24 » تاکید کرد: سازمان بهزیستی و کمیته امداد دو نهاد اصلی در پیگیری و انجام امور محرومان هستند، به نظر می رسد تمام مسوولیت به آنها واگذار شود چرا که آنها با معلولان، افتادگان، سالمندان، محرومان و نیازمندان و... ارتباط مستمر دارند و آنها با کمک انجمن ها، خیریه ها و سمن های تحت پوشش خویش می‌توانند ضمن معرفی افراد نیازمند دریافت یارانه به وزارتخانه ها و دستگاه‌های مرتبط ،  متولیان پرداخت یارانه را در این زمینه یاری کنند. 

او افزود: با تعریف ماموریت کوتاه چند ماهه برای سازمان بهزیستی و کمیته امداد و تخصیص بودجه ای مدون این امر امکان پذیر است؛ ضمن اینکه می توان در مسیر اجرایی شدن نیز به افراد نیازمند جهت احراز هویت و دریافت یارانه مهلتی تعیین شود تا در صورت عدم مراجعه آنها روشن شود که تمایلی به دریافت دارند یا خیر؟ در صورتی که اطلاعات آنها تطابق نداشته باشد در نهایت حذف می تواند صورت بگیرد.

کرباسیان بر تعیین تکلیف و سرعت بخشی در انجام این مهم تاکید کرد و گفت: نزدیک 5 سال است که صحبت از شناسایی افراد نیازمند یارانه می شود و تاکنون سیاستی مستمر توسط وزارت رفاه، دولت و سازمان برنامه و بودجه به طور روشن و مستمر دنبال نشده است . این موضوع برای من به عنوان یک فرد اجرایی قابل قبول نیست؛ باید تصمیم درستی گرفته شود و عملیات حساب شده ای با قاطعیت دنبال و اجرا شود.   


ارسال نظر

captcha