توسعه کارآفرینی در سیاستگذاری‌ها مغفول مانده است

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون در جریان سومین کنفرانس ملی کارآفرینی گفت:مسئله اصلی امروز کشور در بخش اقتصاد غفلت از حوزه کارآفرینی در سیاست‌گذاری هاست.

احسان احمدی 

تامین 24 / رحیم سرهنگی با بیان اینکه در مسیر سیاست گذاری ها مساله اصلی باید توسعه کارآفرینی باشد، اظهارداشت: تامین مالی بی هدف در حوزه اشتغال و کارآفرینی تقریبا در همه دولت ها تا به امروز وجود داشته است. 

به گزارش « تامین 24» ، وی تصریح کرد: معمولا توسعه کارآفرینی با تاخیر اثرات خود را نمایان خواهد کرد و این، یکی از دلایلی است که دولت‌ها تمایل به سرمایه گذاری در این حوزه ندارند .
 
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی توسعه کشورها توسعه کارآفرینی است، اظهار داشت: توسعه کسب و کار و توسعه کارآفرینی دو موضوع متفاوت بااثربخشی مختلف است. 
 
سرهنگی در ادامه تصریح کرد :کارآفرینان دارای ویژگی های پنج گانه مشاهده گری، پرسشگری، آزمایشگری، شبکه سازی و توانمندی ترکیب بالا هستند و در واقع کارآفرینی باید از جنس عمل و تعمق مداوم باشد. 
 
صبح امروز مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس ملی کارآفرینی با حضور  معاون پژوهشی وزیر علوم، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل دفتر  توسعه  کارآفرینی و بهره وری نیروی کار
 
وزارت تعاون و جمعی از فعالان حوزه اشتغال و کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. کنفرانس مذکور روزهای سوم و چهارم دیماه در سالن جابربن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف، برگزار ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

captcha