تجلیل از پدر صنعت ایران

در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران از خدمات محسن خلیلی عراقی پدر صنعت ایران تجلیل شد.

تامین 24 /اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم تجلیل از مهندس محسن خلیلی عراقی( عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی)، با اشاره به اینکه مهندس خلیلی همه عمر تلاش کرد تا ایران سربلند شود ، اظهار کرد: مهندس خلیلی در فراز و فرود صنعت ایران، دغدغه توسعه ایران داشتند. روزهای سختی بر صنعت ایران گذشته است و عده ای مثل مهندس خلیلی اجازه ندادند که صنعت ایران خاموش شود. نقش این افراد در تاریخ ماندگار است آنها ثروت ملی آفریدند و در عین حال مسئولیت اجتماعی و اخلاقی خود را به خوبی ایفا کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ادامه داد: همیشه یکی از دغدغه های من توسعه ایران است و موانع توسعه را می شناسم. یکی از مهمترین کارهای ما باید قدردانی از کسانی باشد که در راه توسعه ایران تلاش کرده اند. وقتی جامعه قدردان این افراد باشد، آنها تلاش بیشتری برای توسعه کشور خواهند داشت، باید کاری کنیم از محسن خلیلی الگوبرداری شود.

جهانگیری همچنین اظهار کرد: راهی جز صنعتی کردن ایران نداریم. من از بخش خصوصی همیشه دفاع می کنم. بخش خصوصی را به عنوان محور اصلی توسعه ایران قبول دارم و تاکید دارم از نظرات بخش خصوصی در تصمیم سازی استفاده شود.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور نیز در این مراسم اظهار کرد: ما در حوزه تکریم یک موضوع را باید مدنظر قرار دهیم و آن معرفی الگو برای نسل‌های بعدی است. اینکه چگونه می‌شود هم در سطح خرد و هم در سطح کلان فعالیت اقتصادی داشت و در عین حال مسئولیت اجتماعی خود را نیز اجرایی کرد.

به گفته وی، محسن خلیلی عراقی جزو افرادی است که با داشتن ویژگی‌هایی مانند پشتکار، انرژی، اندیشه‌های نو و نگاه اخلاقی به درستی به عنوان پدر صنعت ایران شناخته می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: اگر ما به دنبال عدالت و رفاه عمومی در جامعه هستیم باید به سراغ افرادی برویم که هم به دنبال بهره‌وری هستند و هم عدالت و این موضوع در عملکرد خلیلی عراقی خود را نشان می‌دهد.

همچنین در این نشست غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: خلیلی عراقی در دستگاه خود به انسان‌سازی توجه زیادی داشت و مسئولیت‌پذیری در تمام دوران کاری‌اش ویژگی مهم او به شمار می‌رفت.

به گفته وی، مراسم تجلیل از عراقی تجلیل از انسانیت است و باید امید داشت که در اقتصاد ایران افرادی شبیه به او تکثیر شود.

 در پایان این مراسم با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و اهدای یک لوح تقدیر از زحمات خلیلی عراقی در اقتصاد ایران تجلیل به عمل آمد.


ارسال نظر

captcha