معاون امور تعاون وزارت کار؛

اندیشکده تعاون راه اندازی می‌شود

محمد کبیری صبح امروز در نشست مشترک با مسئولان جهاد دانشگاهی بر ضرورت راه اندازی این اندیشکده با همکاری معاونت امور تعاون وزارت کار و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی تاکید کرد.

تامین 24 /  معاون امور تعاون وزارت رفاه گفت : پس از سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با کارافرینان و فعالان حوزه تعاون  باردیگر توجه به بخش تعاون با رویکرد شبکه سازی و بستر سازی لازم جهت جذب سرمایه های مردمی به منظور ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای ضرورت پیدا کرد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد : توسعه تعاون به توسعه پایدار و متوازن کمک می کند و به این ترتیب با سرمایه های مردمی اشتغال ایجاد می شود .

وی تصریح کرد : توسعه تعاون به باز توزیع عادلانه ثروت و توسعه رفاه اجتماعی منجر می شود و باید برای بهره مندی از ظرفیت های قابل توجه بخش تعاون بیش از نقش مداخله گری ، تسهیل گر باشیم .

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کبیری یادآور شد : برای بخش تعاون نیازمند نقشه راه هستیم و برای بازخوانی مجدد ساختار و قوانین نیازمند ایجاد اندیشکده تعاون هستیم .

معاون امور تعاون کار افزود :  با ایجاد ارتباط دانشگاهیان و نخبگان با دولت و حاکمیت و ذی نفعان و تعاونگران در قالب تدوین نقشه راه می توان به توسعه بخش تعاون بیش از پیش سرعت بخشید .

وی ، شناسایی و رصد چالش ها در بخش تعاون را مهم ترین دلیل ایجاد اندیشکده تعاون دانست .

کبیری بر شفافیت ، نواوری ، افزایش اعتماد عمومی و استفاده بیشتر دولت  از سرمایه های اجتماعی تاکید کرد .

گفتنی است عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و سایر پژوهشگران حاضر در این نشست با اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی در کشور بر ضرورت راه اندازی اندیشکده تعاون در کشور تاکید کردند .

در خاتمه این نشست تفاهم نامه راه اندازی اندیشکده تعاون میان معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جهادانشگاهی امضا شد.


ارسال نظر

captcha