با انعقاد تفاهم نامه مشترک صندوق کارآفرینی امید و سازمان بسیج سازندگی انجام خواهد شد؛

راه اندازی و حمایت از 1000 صندوق خرد محلی

تفاهم نامه پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به منظورتوانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه، افزایش ظرفیت اشتغالزایی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات و حمایت از افراد مستعد، توانمند و کارآفرینان با رویکرد توسعه جوامع محلی از طریق ایجاد صندوق‌های اعتبارات و به منظور هم افزایی سازمانها و نهادها با سازمان بسیج سازندگی منعقدشد.

تامین 24 /   در این مراسم نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بحث سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، پنج سال پیش توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شد که برای نهادینه‌سازی آن نیازمند نهادسازی هستیم؛ بر این اساس اگر خیلی از سرمایه‌گذاری‌ها توسط مردم در بخش‌های مختلف صورت گیرد، شاهد کاهش خسارات ناشی از تحریم‌ها به جامعه خواهیم بود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درادامه افزود: در کنارساختارهای دیگر به سه مولفه فرهنگ، قوانین ومقررات و نهادسازی نیاز داریم که خوشبختانه همه در حوزه فرهنگ سازی در تلاش هستند تا فرهنگ مشارکت مردم در عرصه فعالیت اقتصادی ایجاد شود. اگر بسیاری از سرمایه گذاری ها و فعالیتها باحضور خود مردم انجام شود قطعا تاثیر بسیار مطلوبی خواهد داشت، این مردم صاحبان اصلی این انقلاب اند.

وی گفت: یکی از کارهای خوبی که در کشور برای رفع نیازمندی‌های مالی مردم صورت می‌گیرد، تأمین منابع مالی خرد با استفاده از صندوق‌های قرض‌الحسنه است؛ زیرا این موضوع باعث می‌شود که فعالیت‌های اقتصادی خُرد مردم تقویت شود و بتوانند فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد کنند و با به نتیجه رساندن طرح ها براساس مکانیزم های بومی ومحلی آنرا تصویب و به سرانجام برسانند.

به گزارش تامین24 به نقل از روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، نوراله‌زاده افزود: بر این اساس، بدون اینکه تصدی‌گری کنیم، برای توانمندسازی و شبکه‌سازی مردم در مناطق محروم تلاش می‌کنیم؛ به‌عنوان مثال، یکی از کارهایی که در همین راستا با همکاری بسیج مهندسین صنعتی انجام می‌دهیم، طرح «جهاد روشنایی» است. مدیر صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: ما در این طرح، بسیج را در احداث نیروگاه‌های خورشیدی برای منازل مردم در مناطق محروم که تحت پوشش کمیته امداد هستند، یاری می‌کنیم.

در این تفاهم نامه بنا شد که راه اندازی و حمایت حتی المقدوراز 1000 صندوق خرد محلی در 31استان بر اساس توانایی و نیاز استانها و با اولویت شهرستان هایی که فاقد هر گونه صندوق خرد محلی در روستاها می باشند و همچنین حمایت از صندوق های خرد محلی تشکیل شده توسط بسیج که در حال حاضر تبدیل به تعاونی شده اند می باشد.

پیش از صحبتهای دکتر نوراله زاده، سرهنگ زهرایی رئیس بسیج سازندگی ضمن تشکر از مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: از سال آینده علاوه بر راه اندازی صندوق های خرد محلی به کیفی سازی و اتصال آنها به تعاونی ها برنامه ریزی خواهیم کرد.

 محمد زهرایی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه افزود: امروز رویکرد به اقتصاد بر مبنای مردم پایه کردن و نقش آفرینی حداکثری مردم به عنوان یک ضرورت برای انقلاب اسلامی معنا می شود.

وی گفت: بسیج سازندگی در بحث اقتصاد مقاومتی و در تکمیل زنجیره ارزش که موجب مولد شدن مردم خواهد شد را آغاز کرده است که کمک به مردم در تسهیل گری برای ایجاد و راه اندازی صندوق های مردم یار و اشتغال زاست.


ارسال نظر

captcha