دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران:

دیدگاه کارآفرینان در تنقیح مقررات تامین اجتماعی نقش مهمی دارد

دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران گفت: بیان دیدگاه کارآفرینان در شورا تنقیح مقررات سازمان تامین اجتماعی جهت تهیه و تدوین بخشنامه‌های جدید نقش مهمی ایفا می‌کند.

تامین 24 / داریوش مهاجر در حاشیه برگزاری جلسه شورای تنقیح مقررات سازمان تأمین اجتماعی افزود:‌ حقوقدانان حاضر در جلسه‌های شورای تنقیح سازمان تأمین اجتماعی از جزییات مسائل و مشکلات کارگاه‌ها مطلع نیستند و بر این اساس دعوت از نمایندگان تشکل‌های کارفرمایی در این نشست‌ها بسیار حائز اهمیت است.

 

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: در این شورا قوانین و مقررات سازمان تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با ادغام دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌های جدید متناسب با شرایط روز تنقیح و نوشته می‌شود.

 

مهاجر همچنین با تاکید بر این‌ که اجرای صحیح بخشنامه‌ها از تنظیم و تنقیح مهم‌تر است، تصریح کرد: به زودی نتایج بخشنامه‌های تنقیحی سازمان تأمین اجتماعی در خدمت رسانی به بیمه شدگان و کارفرمایان نشان داده می‌شود.

 

وی طولانی و تخصصی بودن متن بخشنامه‌های تنقیحی را یکی از چالش‌های کارفرمایان عنوان کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید هم‌زمان با صدور بخشنامه‌های تنقیحی به منظور آشنایی کارفرمایان و مدیران کارگاهی، کتاب یا متون کوتاهی در خصوص وظایف و تعهدات کارفرمایان نیز منتشر کند.


ارسال نظر

captcha