مرسدس بنز، 10هزار نیرو را تعدیل خواهد کرد

کمپانی مرسدس، پرفروش‌ترین خودروساز جهان اعلام کرد که در طی دو سال آینده بیش از 10هزار نیرو را اخراج خواهد کرد.

علی پازکیان

 

تامین 24 / بنا به اعلام ویلفرد پورت، مدیر اجرایی کمپانی مرسدس، این خودروساز بزرگ آلمانی تا پایان سال 2022  بیش از 10 هزار کارگر این شرکت در نقاط مختلف دنیا را تعدیل خواهد کرد.

این اعلام در پی آن صورت می‌گیرد که دو هفته پیش مدیرعامل شرکت اعلام کرد با هدف جبران کسری مالی 1.4 میلیارد یورویی، برنامه ریاضتی را آغاز خواهد کرد.

سهامداران عمده کمپانی در بورس لندن به تازگی از کاهش سودهای ماهیانه ابراز نارحتی کرده و به همین دلیل، سهام دایملر سقوط ناگهانی داشته است.

مرسدس بنز در سال 1928 در اشتوتگات تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر بیش از 180هزار کارگر و کارمند در آلمان و بیش از 300 هزار نفر را در دنیا تحت استخدام خود دارد.

بادن-وورتمبرگ مرکز صنعت خودرو سازی آلمان در جنوب غربی این کشور، از این اقدام بیشترین ضربه را خواهد خورد. بیش از 460 هزار کارگر در این ناحیه مشغول به کار در کمپانی‌های مختلف هستند. بخش قطعه‌سازی شرکت Bosch نیز به عنوان یکی از شرکای اصلی بنز در این میان آسیب جدید دیده و احتمال تعدیل 500 نفر در گام نخست در این شرکت وجود دارد.

روز سه‌شنبه گذشته، شرکت آئودی، دیگر خودروساز بزرگ آلمانی که از زیرمجموعه هلدینگ فولکس واگن به شمار می‌رود هم از حذف 9هزار و 500 شغل در این شرکت در طی 5 سال آینده خبر داده بود.

مجموعه فولکس واگن در 3 سال گذشته بیش از 30 هزار نیرو را تعدیل کرده است.


کلیدواژه ها:
بنز خودروساز اخراج

ارسال نظر

captcha